Wszelkiego rodzaju eventy to miejsce, gdzie zbieramy się na wyjątkową okoliczność. A jeśli jest specjalna okazja, potrzeba specjalnej oprawy. Co może bardziej relaksować i nadawać charakter wydarzeniu niż muzyka?

Data dodania: 2022-05-11

Wyświetleń: 397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

MUZYKA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zespół jazzowy Warszawa

Oprawa muzyczna eventu to ważny detal

Wszelkiego rodzaju eventy to wydarzenia, gdzie chcemy zwrócić uwagę zaproszonych i zapisać w ich pamięci tą konkretną okazję. Stworzenie odpowiedniej atmosfery dla gości lub gościa to niebagatelna sprawa. Z całą pewnością można powiedzieć, że nic tak nie łączy jak muzyka. Często zapomina się o tym i na ważnej kolacji leci podkład z radia w restauracji, czyli właściwie losowe piosenki, na których wybór nie mam wpływu. A gdyby pójść o krok dalej i wybrać muzykę na żywo? Każda okazja jest dobra. Romantyczna okazja walentynkowa lub zaręczynowa, bankiet, a może wigilia firmowa? Muzyka dobrze dobrana do wydarzenia podkreśli ważność tego dnia i stworzy swobodny nastrój. Jest to zdecydowanie rozwiązanie z klasą i jesteśmy wtedy postrzegani jako osoby dbające o każdy szczegół.

 

Muzyka jazzowa na żywo to wysmakowany dodatek do wydarzenia

Dbając o muzykę na event, musimy postawić na jakość i oryginalność. Standardy muzyki jazzowej doskonale wpasowują się w takie oczekiwania. Nie jest to muzyka, jaka kojarzy się z kapelami weselnymi czy standardowymi zespołami na przyjęcia. Jej jakość sięga zdecydowanie wyżej i przywodzi na myśl nowojorskie klimaty. Zespół na event w Warszawie grający muzykę jazzową to świetny wybór. Wśród takich zespołów wyróżnia się Trio JAZZaneiro. Jak wskazuje nazwa, zespół składa się z trzech osób: wokalistki, muzyka grającego na gitarze jazzowej/akustycznej i muzyka grającego na pianinie. Zespół gra zarówno koncerty, jak i podkłady do eventów.

 

Jaki repertuar gra Trio JAZZaneiro?

Repertuar zespołu jest różnorodny i obejmuje standardy muzyki jazzowej, bossa nova, soul, blues, muzykę chillout oraz smooth jazz. Muzyka jest wykonywana w setach po 30-40 minut z 15-minutową przerwą, można poprosić o dodatkowy instrument jak saksofon czy skrzypce. Jazzowe rytmy nastrajają pozytywnie i odprężają i trzymają się w klimacie takich wykonawców jak na przykład Frank Sinatra. Bossa nova to klimaty południowoamerykańskie połączone ze spokojnym rytmem, bliżej takich wykonawców jak Joao Gilberto. Natomiast soul jest powszechnie znany, przejmujące dźwięki i refleksja to jego myśl przewodnia, a wizytówkami są choćby Whitney Houston czy Alicia Keys.

 

Dlaczego Trio JAZZaneiro to dobry wybór?

Warto zdać sobie sprawę, że muzyka POP jest najbardziej popularną muzyką w Polsce. Nie wspominając już o muzyce disco polo, która jest również często wybierana na wesela. Niestety, gdy szukamy czegoś bardziej wyszukanego, taki wybór się nie sprawdzi. Zespół jazzowy w Warszawie to właśnie Trio JAZZaneiro, które zapewnia elegancką oprawę muzyczną na poziomie. Poza tym, jest to muzyka delikatna, która świetnie sprawdza się jako tło i nie dominuje imprezy, gdzie chcemy sobie swobodnie porozmawiać.

Muzyka na żywo to najlepszy wybór i jest znacznie lepszym pomysłem niż zwykła muzyka odtwarzana. Po pierwsze mamy wpływ na repertuar i styl muzyki, a po drugie lepiej docieramy do gości.

 

Czym charakteryzuje się muzyka jazzowa?

Jazz to gatunek niezwykle rytmiczny, jak również duże pole do improwizacji, co daje naprawdę dobre możliwości na wybranym evencie. Przy bardziej wyjątkowych okazjach jak wigilia firmowa, zespół może grać największe hity w formie jazzowej, nawiazując przy tym interakcje z publicznością, co właśnie charakteryzuje ten styl muzyki. Historia jazzu sięga Ameryki w XX wieku. Wraz z rozwojem miast jazz coraz bardziej się rozwijał. To właśnie w Nowym Orleanie, wyrosła legenda muzyki jazzowej czyli Louis Armstrong.

Jazz zakłada aktywne czerpanie z własnych emocji podczas występu i zdecydowanie bardziej pasuje do eleganckich okazji, gdzie liczy się stworzenie atmosfery, interakcja, improwizacja muzyczna. Zresztą muzyka na żywo zawsze była uznawana za najwyższy poziom i podnosiła standard wydarzenia. Dlatego każda osoba, która szuka niebanalnych pomysłów, dobrej muzyki na żywo i świetnej oprawy na event, powinna się zdecydować na muzykę jazzową na żywo. Nawet jeśli nie znamy gustu muzycznego zaproszonych, to nie musimy się tym przejmować, bo jest to muzyka, która może się dostosować swoim charakterem do przebiegu eventu i współgrać z publicznością. Na tym właśnie polega jej unikalny charakter, który doskonale sprawdzi się wyjątkowych okazjach takich jak eventy firmowe, wigilie firmowe, walentynki, bankiety czy nawet kameralne przyjęcia weselne. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena