0 głosów

Ponieważ współczesne społeczeństwo żyje na kredyt, wzięcie pożyczki jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek. W wielu sytuacjach nie trzeba nawet wychodzić z domu, a pożyczka "przyjedzie" do nas sama! Bez zbędnych wstępów przedstawiamy zatem trzy najpopularniejsze sposoby na szybkie, proste i wygodne pożyczenie pieniędzy.

1. Kredyt gotówkowy w banku

Pieniądze powinno pożyczać się w bankach i większość ludzi to robi. Kredyt gotówkowy ma przecież swoje zalety, których inne formy pożyczki z pewnością nie mają. Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo - działalność banków nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego i reguluje prawo bankowe. W miarę korzystna jest też cena - kredyt gotówkowy w rzeczywistości kosztuje 25 - 40% w skali roku. Właśnie tyle wynosi RRSO dla kredytów w polskich bankach.

Wady? Głównie formalności, których w bankach nie unikniemy. Poza tym, na kredyt gotówkowy szansę mają tylko ci, których rzeczywiście na to stać. Bank skrupulatnie to sprawdzi!

2. Pożyczki pozabankowe w firmach pożyczkowych

Dla wielu osób kredyty gotówkowe są niedostępne, ze względu na niskie dochody lub złą przeszłość kredytową. Osoby te mogą udać się do firm pożyczkowych, gdzie pożyczkę dostaną niemalże na 100%. Co więcej, pożyczkę tę dostaną w ciągu kilku godzin od wypełnienia wniosku i to bez wychodzenia z domu - pracownik firmy przyniesie nam gotówkę do domu, niczym... pizze!

Niestety, to kosztuje. Pożyczki pozabankowe są drogie, a ich RRSO ma zazwyczaj trzy, a nie raz czasem nawet cztery "cyferki". Czy warto? To zostawiam już indywidualnej ocenie.

3. Pożyczki prywatne przez internet

W dobie internetu pożyczek warto też szukać w sieci. Typowo internetowymi formami pożyczek są pożyczki prywatne oraz pożyczki społecznościowe. Ich największymi atutami są przejrzystość, która przejawia się brakiem jakichkolwiek dodatkowych opłat (tylko odsetki), oraz niska cena - pożyczki prywatne kosztują nie więcej niż 24% w skali roku.

Niestety, pożyczki prywatne to nowość w naszym kraju i branża ta potrzebują jeszcze czasu by w pełni się rozwinąć. Na dzień dzisiejszy otrzymanie takiej pożyczki nie jest wcale proste. Raz, że trzeba przekonać do siebie potencjalnych inwestorów, a dwa, że mogą oni wymagać np. zastawu jako zabezpieczenia pożyczki.

Licencja: Creative Commons