Musimy poprzez rysunek wyrażać swoje uczucia, emocje. Spróbuj poprzez rysunek powiedzieć to co czujesz, co myślisz a zobaczysz, że po pewnym czasie zaczniesz robić naprawdę bardzo dobre prace.

Data dodania: 2011-10-25

Wyświetleń: 17585

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze musisz wziąść  kartkę papieru, ołówek bądż pędzel i farby... i uwierzyć... powiedzieć sobie „Potrafię to zrobić”. Rysowanie to nic innego jak przelewanie tego, co nas otacza na papier.

2011-10-23_104423

Podczas rysowania przedmiotów szklanych musimy bardzo dokładnie oddać subtelność materii jaką jest szkło. Jest to bardzo specyficzna materia, gdyż cienie nie rozkładają  się równomiernie po całej powierzchni. Wymaga to od nas rysowania w dużym skupieniu i bardzo wnikliwej obserwacji przedmiotu.

Podczas rysowania form z metalu musimy zwrócić także szczególną uwagę na rozkład światła  i cieni. Podobnie jak w szkle światło zachowuje się bardzo rozmaicie.

2011-10-23_105009

Naszkicowanie tego przedmiotu jest zapewne dla każdego proste. Problem zaczyna się gdy trzeba narysować światło i cień. W metalowych, przedmiotach kontrast między partiami ciemnymi i jasnymi jest bardzo intensywny , a można go uchwycić umiejętnie różnicując tony.


Podobnie sprawa wygląda sytuacja w przypadku przedstawionych poniżej sztućców.

2011-10-23_105032

Pamiętajmy by nie bać się pokazywać kontrastów i różnic w światłocieniach, prowadzi to do sukcesu w rysowaniu takich przedmiotów. Najważniejsze to nie bać się skontrastować ze sobą  bieli z czernią. Bardzo wielu początkujących rysowników boi się  tego, co powoduje, że ich prace są nudne, są bardzo stonowane i nie przyciągają  wzroku widza. Nie bójmy się robić rysunków ostrych, wyrazistych, co wcale nie oznacza, że mamy się  wyzbyć delikatności i miękkości kreski. Musisz starać się łączyć ze sobą różne kontrasty nie zapominając o delikatności i o wyrażaniu emocji swoją  pracą.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena