EUR/USD po opublikowaniu danych makroekonomicznych związanych z niemieckim wskaźnikiem cen produkcyjnych zaczął piąć się w górę, natomiast po opublikowaniu bilansu handlowego Hiszpanii tendencja wzrostowa zamieniła się na spadkową. Wartość hiszpańskiego bilansu handlowego spadła o ponad dwa razy na niekorzyść euro. Do chwili obecnej najniższą wartość EUR/USD odnotowano o godzinie 9.25, a wartość ta to 1.36 dolara za 1 euro.
Sytuacja EUR/USD z pewnością ulegnie zmianie po godzinie 14.30, a to dlatego, iż w późniejszych godzinach dostarczone dostaną ważne dane makroekonomiczne, które będą miały znaczący wpływ na dalsze losy dolara. Tak więc o godzinie 14.30 poznamy dane dotyczące wniosków o zasiłki dla bezrobotnych (umiarkowana zmienność), zadeklarowani wstępni bezrobotni (wysoka zmienność). Następnie o godzinie 16 zostaną opublikowane następujące dane: wskaźnik wiodący USA (niska zmienność), wskaźnik przemysłowy Filadelfijskiej FED (umiarkowana zmienność), sprzedaż istniejących nieruchomości w USA (wysoka zmienność). Jak również o tej godzinie przedstawione zostaną dane dotyczące zaufania konsumentów (strefa euro), które będą miały odbicie na notowaniach euro.
W przypadku dolara można spodziewać się dalszych wzrostów i umocnień tej waluty względem euro, a także zmienności względem funta oraz złotego. Jeśli dane te okażą się pozytywne dla USA to oczekiwać należy wzrostów, a jeśli negatywne można spodziewać się spadków.
Tybet to region o ogromnym znaczeniu strategicznym i gospodarczym. Choć jego naturalne bogactwa mogłyby zapewnić rozwój całego regionu, stają się one przedmiotem intensywnej eksploatacji przez Chiny. Warto zastanowić się, dlaczego Pekin przywiązuje tak dużą wagę do tego trudno dostępnego obszaru.