Kiedy zarabiamy pieniądze, normalną rzeczą jest ze musimy je wydać, ale co się dzieje, kiedy wydajemy więcej niż zarabiamy? W wielu przypadkach nawet nie mamy pojęcia, że się tak dzieje, do czasu, aż na naszym koncie będzie zupełna pustka ( o ile nie debet)!

Data dodania: 2011-09-29

Wyświetleń: 1166

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Potrzebny jest wtedy przegląd stanu budżetu domowego i jego korekta. Dziś nie musimy rezygnować z naszych przyjemności, wystarczy zrobić kilka kroków, które dają Ci spore oszczędności. Oto kilka z nich:

-         Jeśli planujesz jakiś większy zakup, odpowiednio wcześniej oszczędzaj na niego, nie bierz kredytu i nie decyduj się  na  zakup na raty.

-         Ogranicz niepotrzebne opłaty bankowe. Wybierz takie konto, które najbardziej odpowiada Twoim celom, a przy tym jest najtańsze. Jeśli posiadacz karty płatnicze bądź kredytowej, przeczytaj umowy do nich. Najczęściej po przekroczeniu pewnej kwoty ( przy transakcjach) nie pobierane są od nich opłaty.

-         Minimalizuj niepotrzebne wydatki i oprocentowanie oraz raty kredytów, za pomocą np. kredytów konsolidacyjnych ( najlepszym rozwiązaniem jednak jest nie brać ich wcale).

-         Łącz usługi i tnij koszty. Dziś możemy zmówić np. internet, telefon i telewizje cyfrową u jednego operatora, przez co mamy niższe abonamenty i możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złoty miesięcznie.

-         Oszczędności na energii elektrycznej. Masz dziś możliwość wybrać dostawce energii elektrycznej, jest to też sposób na     oszczędność od kilkunastu do kilkudziesięciu złoty miesięcznie. Są też inne sposoby jak: solary, małe przydomowe elektrownie wiatrowe, lub inne źródła energii odnawialnej, ale te wiążą się już z poważnymi nakładami finansowymi i czasem aż inwestycja zacznie przynosić zysk.

Licencja: Creative Commons