Dzisiaj zdecydowanie łatwiej jest nam zadbać o świeży wygląd, który można uzyskać dzięki niezwykle korzystnym oraz przynoszącym efekty zabiegom, które można znaleźć w ofercie praktycznie każdego gabinetu kosmetycznego.

Data dodania: 2011-09-19

Wyświetleń: 1921

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do coraz popularniejszych należą zabiegi polegające na terapii światłem a dosłownie na odmładzaniu samej skóry dzięki poddaniu jej działaniu  wiązek pulsującego z dużą częstotliwością światła.

Lecznicze działanie światła

Taki zabieg to fotoodmładzanie. Zabieg ten charakteryzuje się tym, iż jest zdecydowanie mniej inwazyjny niż klasyczne terapie odmładzające. Są bezpieczniejsze niż laser czy też botoks. Jeśli więc zależy nam na usunięciu przebarwień skóry, piegów albo plam to fotoodmładzanie jak najbardziej znajdzie tu swoje zastosowanie. Uniwersalność tego zabiegu polega na tym, że również usuwane są w jego trakcie drobne zmarszczki i  bruzdy. Sam zabieg przeprowadzany jest zawsze po konsultacjach ze specjalistą. Techniczna strona zabiegu nie jest skomplikowana, na twarz pacjentki nakładany jest specjalny żel schładzający po czym wybrane obszary skóry poddawane są wiązkom światła ze specjalnej głowicy.

Zabieg i jego efekty

Czas trwania zabiegu nie przekracza nigdy 40 minut, bezpośrednio po nim skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Zazwyczaj na kilka dni po pierwszym z zabiegów zaczyna się delikatnie łuszczyć. Standardowo uzyskanie pożądanego efektu osiąga się w ciągu kilku sesji, wykonywanych w bezpiecznych 1.5 miesięcznych odstępach czasowych. Fotoodmładzanie jest szczególnie polecane osobom które zauważają u siebie oznaki fotostarzenia takie jak zgrubienia i przebarwienia skóry.  Prostota oraz nieinwazyjność zabiegu są tymi cechami które szczególnie zachęcają do skorzystania z niego.       

Licencja: Creative Commons
0 Ocena