Fotoodmładzanie polega na regeneracji skóry za pomocą wiązek światła o różnej długości fal emitowanych w jej głąb we wszystkich kierunkach, w celu pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg wykonywany przy użyciu lasera diodowego jest kuracją uniwersalną, gdyż jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, poszerzone pory, rumień twarzy i inne niedoskonałości skóry. Zaletą tej metody jest fakt, że nie polega ona jedynie na usunięciu objawów starzenia się skóry, ale pozwala również na odwrócenie skutków tego procesu. Fotoodmładzanie pomaga także leczyć trądzik oraz blizny i przebarwienia potrądzikowe.
Wskazaniami do wykonania tego zabiegu mogą być:
- trądzik różowaty,
- rumień,
- podsłoneczne zmiany pigmentowe,
- piegi,
- płytkie zmarszczki,
- teleangiektazja, czyli rozszerzone i popękane naczynia włosowate skóry,
- zmiany sprężystości skóry,
- rozszerzone pory,
- niejednorodny koloryt.
Fotoodmładzianiu mogą być poddawane wszystkie partie ciała, które wymagają poprawienia kondycji skóry, a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry i problemów, które trzeba rozwiązać. Najczęściej, by efekty były widoczne i trwałe, potrzeba 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty, takie jak rozświetlona cera, zwężone pory, jednolity koloryt, spłycenie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i napięcia twarzy, młodszy i zdrowszy wygląd są widoczne już po 2-3 zabiegach.
Przed każdym zabiegiem ingerującym w nasz organizm, warto poznać szczegóły, nawet jeśli to zabieg będący jedynie naszą zachcianką, związaną z chęcią nabrania pewności siebie.