Zaciąganie kredytu hipotecznego stało się znacznie łatwiejsze wraz z pojawieniem się możliwości wysyłania wniosków do banku bezpośrednio sprzed ekranu naszego komputera. Zastanówmy się jednak, jak najszybciej zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

Data dodania: 2011-07-19

Wyświetleń: 1452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kto spośród zaciągających kredyt nie chciałby, aby formalności kredytowe pochłaniały chociażby kilka dni mniej z naszego czasu? Z pewnością każdy spośród nas odpowie: -”ja”. Przecież formalności kredytowe to najtrudniejszy etap w naszej drodze do własnego domu. W jaki sposób w takim razie skrócić okres w którym staramy się kredyt mieszkaniowy? Może wyjściem będzie zaciągnięcie kredytu hipotecznego przez internet?

Nie tylko wnioski, ale też opinie znajdziemy w internecie.

Przede wszystkim wyszukujmy wśród ofert kredytów hipotecznych polecanych przez innych kredytobiorców. Ich komentarzy możemy szukać w internecie i telewizji oraz chociażby w rozmowach z przyjaciółmi. Poszukując opinii o konkretnej ofercie w wielu źródłach, otrzymamy pewność, że pożyczka jaką zaciągniemy będzie odpowiadała nam i naszemu współmałżonkowi. (Nie ma przecież nic gorszego niż wrażenie, że przepłacamy za naszą pożyczkę i co miesiąc płacimy więcej niż inni kredytobiorcy.

Nie zapominajmy, że dobry kredyt wcale nie jest łatwo znaleźć. Niech nas zatem nie rozczarowuje któryś z kolei miesiąc szukania wymarzonego kredytu hipotecznego. Każdy z nas ma już za sobą etap zaciągania zobowiązania wobec banku, więc możemy się domyślić jak trudne procedury mogą nas czekać, jeżeli zaciągamy największy w ciągu całego życia kredyt.

Jak drogi będzie kredyt i ile wyniesie moja rata?

Miesięczna rata kredytu na dom to składowa dziesiątek składników, które w przypadku każdej osoby są nieco inne. Każdy przecież przynosi co miesiąc wypłatę w innej kwocie, a także ma inne warunki zatrudnienia czy choćby całkiem inny dom o jakim marzy. Te wszystkie elementy będą miały ogromne znaczenie przy ustalaniu naszej zdolności finansowej. Zdolność kredytowa to najzwyczajniej ustalona przez bank kwota w złotówkach, którą jesteśmy zdolni spłacić w umówionym okresie kredytowania. Okres kredytowania to często okres kilkudziesięciu lat. Uświadamia nam to zatem, że kredyt hipoteczny będzie z nami praktycznie do końca naszego życia.

Miesięczna rata kredytu hipotecznego to aż czterysta do ośmiuset złotych za każde zaciągnięte 100 tys. złotych. Czy to dużo? Każdy sam już musi to ocenić. Miejmy w pamięci, że bank wykłada jednorazowo ogromną kwotą pieniędzy, którą otrzyma z powrotem dopiero po wielu latach.

Doradca finansowy może być wyjściem z sytuacji. Uwaga na nierzetelnych brokerów!

W ostatnich latach bardzo lubiane stały się w naszym kraju usługi tak zwanych brokerów finansowych. Są to osoby lub grupy osób, które analizują rynek produktów finansowych, przedstawiając nam gotowe rozwiązania finansowe byśmy we własnym zakresie wybrali spośród nich ofertę najdogodniejszą dla nas samych.

Działania doradców finansowych są zazwyczaj bezpłatne i niezobowiązujące. Dlatego też jak najczęściej powinniśmy z działań brokerów korzystać. Nie tracimy zupełnie nic, zyskując ogromną wiedzę, którą możemy wykorzystać w negocjacjach z bankiem, który wybierzemy. Jeśli więc jesteśmy zagubieni w ofertach kredytów, najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie wniosku do doradcy kredytowego.

Większość z czytających te słowa w obecnych czasach jest na etapie poszukiwań pierwszego kredytu mieszkaniowego. Niezależnie od ilości pieniędzy w naszej domowej kasie, zmuszeni jesteśmy do zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego dobrze się przygotować.

Krok po kroku do własnego "M".

W pierwszej kolejności powinniśmy udać się na spotkanie z brokerem finansowym. W trakcie spotkania u doradcy poznamy warunki przyznania kredytu na zakup nieruchomości. Dowiemy się też, ile wynosić będzie rata kredytu. Innymi słowy doradca udzieli nam informacji ile co do grosza w każdym miesiącu gotówki zostanie ściągnięte z naszego rachunku bankowego.

Poza tym konsultant zestawi teczkę dokumentów, które będziemy zmuszeni zanieść do pracodawcy. Te dokumenty to między innymi zaświadczenia o dochodach, kopia umowy o pracę oraz szereg innych dokumentów, które nasz szef będzie musiał potwierdzić.

Pytaniem niezwykle ważnym jest to, czy czy wolimy duże miasto, czy mieszkanie poza nim. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, możemy zacząć poszukiwanie domu lub mieszkania z naszych marzeń. To według wielu z nas najlepsza część całego procesu.

Gdy już znajdziemy dom lub mieszkanie i zdecydujemy się na kupno, wystarczy kolejny kontakt do naszego doradcy i podpisanie wszelkich wniosków kredytowych. Już po kilku tygodniach będziemy odpoczywać we własnym (choć czasem ciasnym) domu.

Ważne wydaje nam się, aby zadecydować o pasującej nam walucie kredytu na mieszkanie. Spośród wielu walut są w ofercie między innymi pożyczki we frankach szwajcarskich, Euro i złotówkach. Tutaj jednak to my sami musimy zadecydować i wybrać najlepszy kredyt do naszych potrzeb. Życzymy wszystkim trafnego wyboru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena