Dzieci potrzebują zabawy, jest to dla nich forma nauki w pierwszym okresie życia. Podczas zabawy dzieci poznają otaczający ich świat i otoczenie, kształtują swoją wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia. Warto więc pomóc dzieciom w tym niezwykle istotnym procesie, np. poprzez wybór odpowiednich zabawek.

Data dodania: 2011-07-14

Wyświetleń: 1653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsze kilkanaście miesięcy życia dziecka jest niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju i wykształcenia zmysłów, sprawności ruchowej oraz wyobraźni. To wtedy dziecko zaczyna poznawać świat i kształtują się w nim pierwsze zainteresowania, o rozwijanie których zadbać powinien każdy odpowiedzialny rodzic.

Klocki magnetyczne to doskonały wybór na zabawkę dla dziecka. Są bezpieczne, ich kształty stymulują dziecięcą wyobraźnię i sprawiają, że dziecko chętnie się nimi bawi. Przede wszystkim jednak zabawki te są bezpieczne dla zdrowia i życia dziecka, nie ma żadnego zagrożenia związanego z połknięciem zabawki czy innymi urazami, do których może często dochodzić – małe dzieci nie rozumieją przecież jeszcze wszystkiego, dlatego też jeśli istnieje ryzyko że mogłyby bawić się czymś dla nich niebezpiecznym, konieczny jest odpowiedni „nadzór” rodziców lub opiekunów.

Wybierając bezpieczne zabawki dla swojego dziecka zyskujemy gwarancję że będzie się ono mogło swobodnie bawić, rozwijając swoje zdolności i kształtując wyobraźnię nie narażając się na jakiekolwiek niebezpieczeństwa. Warto o to zadbać, gdyż to w jaki sposób nasza pociecha będzie się rozwijać ma ogromny wpływ na dalsze jej życie.

Wybierając klocki dla dzieci powinniśmy spojrzeć na oznaczenie przez producenta minimalnego wieku dziecka, od jakiego może się ono bawić poszczególnymi zabawkami. Dla jego bezpieczeństwa musimy przestrzegać tych zaleceń, jednak bezpieczne zabawki dostępne są zwykle już od dziesiątego miesiąca życia. Jako rodzice lub opiekunowie nie możemy dopuścić do sytuacji w której nasze dziecko bawi się rzeczami dla niego nieprzeznaczonymi, które mogą spowodować zagrożenie – mogą zostać np. połknięte lub dziecko może się nimi skaleczyć.

Zabawki wykonane ze specjalnych materiałów, o odpowiednich rozmiarach i kształtach zapobiegają pojawieniu się większości niebezpiecznych sytuacji, jednak nie da się przewidzieć wszystkiego – obecność rodziców lub opiekunów jest niezwykle pożądana w okresie w którym dziecko rozpoczyna poznawanie świata.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena