Bakugan to świetna zabawka dla nastolatków. Przenoszą dzieci w świat magii i czarów. Jednocześnie uczą tak ważnych umiejętności jak tworzenie strategii, perspektywicznego myślenia czy choćby szybkiego liczenia.

Data dodania: 2009-10-06

Wyświetleń: 4932

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bakugany pojawiły się w naszym świecie z Vestroi, kiedy to w ręce dzieci spadły prosto z nieba magiczne karty. Vestroia to wszechświat obracający się wokół dwóch potężnych przeciwstawnych sił: jądra nieskończoności i jądra ciszy, będących dotąd w równowadze. Jednak jak to zwykle bywa, ktoś tę równowagę zakłócił i trzeba było rozpocząć działania ratunkowe. Szóstka przyjaciół z Danem na czele, z pomocą potężnych bakuganów, przystąpiła do walki o pokój w Vestroi.

Każdy bakugan najpierw zamknięty jest w kuli i dopiero po wyrzuceniu na pole walki ujawnia swą prawdziwą postać. Każdy ma także żywioł, w którym się specjalizuje. Są to: Pyrus - ogień, Haos - światło, Ventus - wiatr, Aquos - woda, Darkus - ciemność i Subterra - ziemia. Gdy dwa bakugany znajdą się na jednej karcie, wówczas jej moc się ujawnia. Karty  decydują o możliwościach  graczy. Mogą wzmocnić naszego bakugana, lub osłabić bakugana przeciwnika. Karty super mocy dają szansę w walce nawet najsłabszym.

Bakugany nie tylko służą do świetnej zabawy dzieciakom, ale mogą też rozwijać intelektualnie (muszą nauczyć się liczyć), uczą planowania strategii, perspektywicznego myślenia, są świetnym gadżetem do rozwijania pasji kolekcjonerskich u młodych ludzi. Niesamowita popularność tej gry na całym świecie stworzyła okazję do komunikowania się młodych graczy na forach internetowych i w grupach rówieśniczych. A ogromna oferta produktów związanych z grą daje okazję rodzicom, którzy mając w domu fanów bakugana nie muszą głowić się nad prezentem na jakąkolwiek okazję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena