Przedszkole uczy i przedstawia naszemu dziecku całkiem nowy świat. Po okresie spędzonym tylko z rodzicami maluch idzie do przedszkola, gdzie będzie uczył się zasad funkcjonowania w grupie. Z pewnością przyda się to w późniejszym czasie, kiedy przyjdzie czas studiów, a następnie pracy zawodowej.

Data dodania: 2011-07-06

Wyświetleń: 1880

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z form współpracy dzieci, a jednocześnie zabawą są przedstawienia wystawiane przez przedszkola z różnych okazji. Dla naszego dziecko są to bardzo ważne chwili, na których bezapelacyjnie powinni być obecni rodzice lub ktoś z najbliższych. Warto wówczas odłożyć na bok wszelkie obowiązki zawodowe i pojawić się wspomnianym przedstawieniu. Pamiętać trzeba, że dla malucha występ w przedstawieniu jest wielkim stresem, ale jednocześnie dumą i szalenie zależy mu na tym, aby rodzic był obecny na jego debiucie.

Obecność rodziców jest konieczna również, aby po zakończeniu przedstawienia pogratulować i pochwalić dziecko, jakie było dzielne i jak pięknie się zaprezentowało. Niezmiernie będzie przykro naszemu maluchowi jeśli jego rówieśnicy, będą mieli kogoś bliskiego przy sobie w tak ważnej chwili, a ono nikogo. Należy wynagrodzić dziecko najpierw dobrym słowem, a potem w ramach nagrody np. zabrać na lody. Z pewnością maluch doceni to także.

Jeśli natomiast żadne z rodziców nie będzie mogło wybrać się do przedszkola na wspomniany występ warto poprosić, aby ktoś bliski dziecku pojawił się na miejscu. Może to być babcia, dziadek, bądź ciocia. Zdecydowanie jednak ktoś z najbliższych powinien być obecny na występie naszego dziecka. W końcu to najbliżsi biją najmocniej brawa swoim maluchom i doceniają ich starania. Ale rodzice pamiętać muszą, że przy kolejnym przedstawieniu ich obecność jest wręcz wymagana. Maluch po prostu liczy na obecność rodziców!

Debiut na scenie jest stresujący zarówno dla bardzo młodego człowieka, jak i dla starszych. Dlatego też po skończonym wystąpieniu, nawet kiedy nie wszystko było dobrze należy dać naszemu dziecku do zrozumienia, że dobrze sobie poradził. Może zdarzyć się, że maluch zapomni tekstu, bądź się pomyli, ale przecież nie o to chodzi. Występy organizowane przez przedszkola mają oswoić najmłodszych z wystąpieniami i wszelkie „wpadki” są najmniej ważne. A szczerze mówiąc w wykonaniu takich maluchów są bardzo zabawne. Zatem przytulanie i słowa pochwały po przedstawieniu, będą wielką nagrodą dla naszego dziecka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena