Efektywne narzędzia dyskretnej inwigilacji wymagają zasilania. W przypadku braku energii nie są w stanie spełniać swoich pierwotnych zadań operacyjnych.

Data dodania: 2011-06-23

Wyświetleń: 1388

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje kilka alternatywnych metod zasilania, jakie potrzebują podsłuchy. Jeśli jesteśmy zwolennikami używania nadajników radiowych to najczęściej spotykamy się z zasilaniem za pomocą właściwej baterii. Są różnych kształtów ale zazwyczaj rozpiętość jest następująca od 1.5V przez 3V i 4,5V do nawet 230V. W przypadku 1.5v bateria taka umożliwia około 2 dni inwigilacji. Absolutnym hitem jest zastosowanie LR20 dzięki niej podsłuch jest w stanie nadawać nawet 255 dni.

W przypadku, gdy nie mamy dostępu do pomieszczenia, które inwigilujemy warto jest poświęcić więcej czasu na przygotowanie odpowiedniego podsłuchu. Podsłuchy zamaskowane w przedmiotach codziennego użytku są bardzo trudne do wykrycia. Ponadto jeśli skupimy się na takich urządzeniach, które potrzebują zasilania sieciowego to uda się nam stworzyć podsłuch pracujący 365dni w roku oraz 24 godziny na dobę.

Dlaczego? Odpowiednie przygotowanie sposobu zasilania zapobiega przepaleniu podsłuchu oraz umożliwia pracę w takich przedmiotach jak gniazdko elektryczne, listwa zasilająca, myszka komputerowa a nawet radio budzik. Metoda zasilana wygląda nieco inaczej w przypadku podsłuchów pracujących w oparciu o technologię GSM. Te najczęściej zasilane są akumulatorowo i nie wymagają zmiany baterii, ale regularnego doładowania. Akumulatory pozwalają na kilka dni pracy lub nawet 15dni ciągłego czuwania. W celu uzupełnienia wymaganego poziomu mocy należy podłączyć adekwatnie przygotowaną ładowarkę sieciową. Podsłuch GSM także nadaje się do ukrycia w przedmiotach pobierających zasilanie z sieci.

Jego przewaga nad nadajnikiem radiowym polega na tym, że w chwili odłączenia zasilania nadajnik radiowy nie pracuje a podsłuch GSM przełącza się na tryb akumulatorowy i do jego rozładowania dalej skutecznie pracuje. Trzecim wyjątkowo specyficznym rodzajem podsłuchów są wszelkie aplikacje szpiegowskie. W przypadku oprogramowania Spy Phone mówimy o swoistym ,,wirusie” który instaluje się w system operacyjny telefonu komórkowego. Nawet jeśli wręcz maniakalnie inwigilujemy konkretny telefon komórkowy to spadek zużycia baterii jest praktycznie niezauważalny.

Licencja: Creative Commons