Patrząc na dym tlącego się kadzidła i czując unoszący się w powietrzu zapach, łatwo jest zdać sobie sprawę, dlaczego już starożytne cywilizacje sądziły, że wyzwalają one duchy. Paląc zioła lub ich mieszanki w kadzielnicy efekt nagłego wyzwolenia się kłębu aromatycznego dymu i dawniej i teraz daje efekt wprost niesamowity.

Data dodania: 2011-06-07

Wyświetleń: 5112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niemal w każdej religii zioła, olejki i kadzidełka były uważane za dar z Niebios, a swymi cenami przewyższały nieraz wartość złota i srebra. Zioła i olejki zostały zapomniane i dopiero niedawno powróciły znowu do łask. Co ciekawe, zioła zostały po ciężkich zmaganiach uznane przez medycynę konwencjonalną, tworząc nową gałąź tej nauki nazwaną ziołolecznictwem. Natomiast kadzidełka cały czas cieszyły się popularnością przez wieki na całym globie bez względu na rasęreligię. Zarówno kadzidło, jak i kadzidełko jest bardzo pobudzające, ale wszystko to jest potrzebne do wywoływania odpowiedniego nastroju.

Dobrze by było, gdybyśmy postarali się o naczynie, które służyłoby do palenia ziół oraz olejków. Najlepiej sprawdza się do tego naczynie z ceramiki, ale może też być metalowe. Do tego potrzebny nam będzie węgiel drzewny. Na każdy rodzaj magii stosujemy odmienne zioło lub zestawy ziół.

Gdy palimy zestaw ziół, starajmy się dobierać je w równych ilościach. Żeby do palenia używać olejków, strużemy wiórek, nasączamy go kroplą olejku i rozsmarowujemy po całej powierzchni. Tak spreparowany wiór rzucamy na rozpalony węgielek drzewny. Węgiel ma się tlić, a nie palić płomieniem. Proszę pamiętać, że zarówno kadzidło, jak i kadzidełko posiada magiczną moc w każdej swojej formie i już sam akt jego palenia jest sam w sobie silnym zaklęciem. Zawsze też pamiętajmy, aby w czasie palenia wizualizować dym jako istotę nam pomocną, która eliminuje wszystkie wibracje negatywne zarówno z tego, jak i innego wymiaru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena