Dzisiejsza telewizja przemysłowa przeznaczona jest głównie do pracy w prywatnych firmach, budynkach publicznych oraz na terenie prywatnych posesji.

Data dodania: 2011-06-02

Wyświetleń: 1884

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czasie montażu systemu wizyjnego należy pokonać szereg trudności. Jednym z najważniejszych kwestii jest prawidłowe umieszczenie kamery dozorowej. Poprawne oświetlenie to niezwykle ważny czynnik wpływający na optymalizację pracy kamery przemysłowej.

Błędem jest montaż w miejscach narażonych na bezpośrednie oślepianie promieniami słońca. Niemal każda obudowa zewnętrzna posiada charakterystyczny daszek zapobiegający naświetleniu kadru jednak nie zawsze jest on skuteczny. Rozwiązaniem jest korekta lokalizacji kamery lub zakup takiej, która wyposażona jest w WDR (Wide Dynamic Range). W przedstawianym rozwiązaniu każdy pixel jest indywidualnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Każdy pixel ma indywidualny okres ekspozycji na promienie słoneczne dzięki temu kamera przemysłowa zabezpiecza się przed zbyt dużym naświetleniem lub niedoświetleniem.

Konwencjonalne kamery przemysłowe nie są w stanie bezbłędnie wyłapać detali obrazu. W przypadku, gdy pewien obszar kadru jest naświetlony to nie możliwe jest już wychwycenie detali pola zaciemnionego. Odpowiedzią na opisywaną sytuację jest tylko wprowadzenie kamery CCTV wyposażonej w przetwornik WDR. Tylko za jego pomocą dostępne jest zidentyfikowanie obiektów przebywających w zaciemnionych partiach obrazu. Telewizja przemysłowa zbudowana z opisywanych kamer analizuje generowany obraz punkt po punkcie. Dodatkowe korzyści przynosi także wykorzystanie WDR wraz z systemem NightVision. W warunkach ubogich w oświetlenie urządzenie automatycznie przechodzi w tryb pracy B/W.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena