Handel w wolnym czasie Czy tak jak w Holandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech nie potrafimy utrzymać ograniczeń w handlu w weekendy, wolne dni od pracy?!

Data dodania: 2011-05-17

Wyświetleń: 1582

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

W Polsce tradycyjna katolicka rodzina po kościele spędza wolny czas w marketach robiąc zakupy. Wystarczyłoby za przykładem zachodnioeuropejskich metropolii zamknąć choćby w niedzielę sklepy, aby skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez większe miasta. W mniejszych miejscowościach również możemy się rozkoszować świeżym powietrzem i tamtejszymi atrakcjami.

 

Wystarczyłoby zaostrzyć gminne prawo, aby wykazać się walorami turystycznymi, również i w mniejszych właśnie miejscowościach. Kłótnie w sprawie handlu w wolne dni trwają już wiele lat, i to jednak we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Przedstawiciele różnych partii politycznych, jak i wyznań religijnych, chcą ochronić wolne weekendy pracujących na okrągło ludzi. Wiele osób opowiada się za tą liberalizacją, chcąc uregulować rynek. Przede wszystkim są to handlowcy, ale i zarówno konsumenci.

 

Władze lokalne protestują, aby pozostała im swoboda w decydowaniu o tym, kiedy i na jak długo otwierać sklepy. Propozycje takie muszą być jednak przegłosowane w państwowym, czy też europejskim sejmie lub też w uninym parlamencie. Wielokrotnie opowiadano się za wolnością handlu w niedzielę czy też święta.

Potrzeba jednak w tej kwestii poparcia partii, a politycy coraz częściej umywają ręce, choćby w tak drobnych kwestiach. Tylko, że dla pracujących drobnej kwestii to nie stanowi…

 

Zamykając sklepy w weekendy mamy możliwość zrobienia zakupów przed sobotą a wolny czas wykorzystać z rodziną. Pomyślmy też o sprzedających, oni też chcieliby mieć wolny czas dla najbliższych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena