W tym artykule mam zamiar ujawnić jeden z najprostszych sposóbów zarabiania pieniędzy i generowania ruchu dla Twojej witryny internetowej - za pomocą forum internetowego.

Data dodania: 2011-05-06

Wyświetleń: 10330

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poczucie wirtualnej społeczności często rozwija się w obrębie forów, które mają stałych użytkowników. Technologie, gry komputerowe i polityka są najpopularniejszymi tematami. Ale są też fora dla ogromnej liczby różnych tematów. Fora internetowe są powszechnie określane jako fora dyskusyjne, grupy dyskusyjne, tablice ogłoszeń lub po prostu forum.

Mniejsze są często oparte na jednym temacie. Zwykle użytkownicy mogą pisać o interesujących rzeczach, które znaleźli w sieci lub po prostu wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniami w danym temacie. Większe fora internetowe są generalnie bardziej przedmiotem publicznych konfliktów między użytkownikami. Podobnie jak i w innych formach komunikacji w sieci, fora internetowe są pewnego rodzaju domem dla wielu ludzi, pełnym gorącej wymiany zdań i rywalizacji.

Forum internetowe może być jednak bardzo opłacalne, jeśli są stosowane prawidłowo 3 klucze. Ja należę do kilku forów marketingu internetowego. Mimo że w ciągu dnia zazwyczaj jestem bardzo zajęty, staram się zawsze znaleźć czas, aby dodawać do mojego ulubionego forum posty. Dlaczego?  Ponieważ liczby nie kłamią. I zgodnie z moimi danymi około 25% mojego ruchu na stronie pochodzi z forum. Biorąc pod uwagę codzienne natężenie ruchu, które dostaję, dwadzieścia pięć procent jest ogromną liczbą. A że ruch jest przeliczany również na pieniądze w sprzedaży,  więc czas teraz napisać parę postów na moim ulubionym forum. Forum pomaga również w zdobyciu wyższego rankingu witryny. 

Więc jak można korzystać z ruchu poprzez forum? Po pierwsze,  znajdź  takie, które Cię zainteresuje - takie, które wpisuje się  doskonale w tematykę Twojej witryny. Kiedy pisałem ten artykuł, wszedłem na Google i wpisałem frazę "forum biznesu".  Google wręczyło mi 324 milionów stron.  Wpisanie słowa "marketing internetowy forum" wyskoczyło 154000 stron. Wpisanie słowa "Forum samochodowe" wychwyciło 70200 stron.  Jak widać, możliwości są praktycznie nieograniczone! Po znalezieniu forum musisz rozpocząć działanie, biorąc udział w dyskusji.  Rozwijać przyjazne stosunki z innymi użytkownikami.  Ostatecznie inni użytkownicy będą poruszać się w Twoją stronę z zainteresowaniem, co robisz, czym się zajmujesz. A więc idź i powiedz ludziom, co robisz, lecz  z "ostrożnym podejściem". Dlaczego? Bo ludzie nie chcą być "sprzedawani" - zwłaszcza przez kogoś, kogo nigdy nie spotkali.  Dlatego tak ważne jest, aby dać ludziom szansę zobaczenia i poznania Ciebie. Musisz zbudować reputację w społeczności forum i rozwinąć zaufanie jej członków.

Istnieją 3 ważne klucze do zarabiania pieniędzy dzięki  ruchu z forum:

1. Musisz pisać posty regularnie.  Nie możesz pisać na forum raz na jakiś czas, oczekując nie wiadomo jakich korzyści z ruchu forum. Pisz posty regularnie - co najmniej kilka razy w tygodniu.

2.  Musisz mieć doskonałą wiedzę w danej dziedzinie interesów.  Nie spamuj, nie zamieszczaj śmieci i nie staraj się udawać, jaki to świetny nie jesteś... bo będzie to zabijać Twoją wiarygodność.  Jeśli nie masz pojęcia o poruszanym temacie - nie pisz!

3. Użyj skutecznego podpisu na forum. Twój podpis wyświetla się pod każdym Twoim postem i pozwala na zamieszczenie krótkiej informacji o Tobie - zdjęcia, linku do Twojej witryny...  W istocie, to tak naprawdę mała reklama - jeśli jest stosowana prawidłowo, może być bardzo skuteczna.

Problem jest taki, że większość ludzi nie korzysta z podpisu poprawnie.  Ich podpisy są pozbawione sensu, absurdalne. Bełkot, który dla innych nic nie znaczy, oprócz ich samych.  Co za marnotrawstwo!  Jeśli nie masz strony internetowej, dołącz do programu partnerskiego i swój link partnerski umieść w podpisie. Administratorzy pozwalają nam dowolnie korzystać z podpisu, należy go poprawnie użyć, na swoją korzyść.

Na zakończenie: regularne dodawanie postów na forum jest bardzo korzystne, korzystne dla Ciebie i właściciela forum.  Właścicielom forum zależy na dodawaniu nowych treści. Zawartość Fresh pomaga w poprawieniu ich pozycji w wyszukiwarkach i przyciąga tysiące nowych użytkowników. A Ty generujesz coraz większy ruch na swojej stronie.

Na co więc czekasz?

Licencja: Creative Commons