30 groszy tyle mniej więcej dziennie kosztuje spokojny sen i pewność, że kolejnego dnia nasz komputer będzie gotowy do pracy. Warunkiem jest jednak właściwy wybór i decyzja o instalacji oprogramowania antywirsowego.
Czy napewno warto płacić za antywirusa?

Data dodania: 2011-07-25

Wyświetleń: 3105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z badań przeprowadzonych w ostatnim czasie wynika, że średnia cena oprogramowania antywirusowego, to zaledwie 30 groszy - tyle mniej więcej dziennie kosztuje spokojny sen i pewność, że kolejnego dnia nasz komputer będzie gotowy do pracy. Warunkiem jest jednak właściwy wybór i decyzja o instalacji oprogramowania antywirsowego. Przy wyborze warto zastanowić się nad zaletami i wadami płatnych i darmowych antywirusów. Czy warto płacić za antywirusa?

Instalacja wszystkich antywirusów jest dość prosta i szybka. Niestety, darmowe antywirusy często na siłę próbują instalować niepotrzebne dodatki (np. dodatkowe paski narzędziowe, aplikacje itd.). Jako że producenci ponoszą wysokie koszty tworzenia i rozwijania programów antywirusowych, wydają oni bezpłatne wersje, które mają zachęcać użytkowników do zakupu edycji płatnych. Często wersje bezpłatne gwarantują jedynie podstawową ochronę komputera, ale czasem możemy być naprawdę mile zaskoczeni funkcjonalnością darmowego antywirusa.

Darmowy antywirus najlepiej sprawdzać się będzie w komplecie z dodatkowymi aplikacjami zabezpieczającymi (firewall,antyspam, antyspyware itp.). Wybierając komercyjne oprogramowanie antywirusowe, najczęściej otrzymujesz wszystkie te funkcje w jednym zintegrowanym pakiecie.

Istotnym argumentem za wyborem komercyjnego narzędzia antywirusowego jest dostęp do wsparcia i pomocy technicznej świadczonej przez telefon lub e-mail. Konsultanci firm antywirusowych pomagają rozwiązywać codzienne problemy z wirusami oraz ewentualne problemy z instalacją lub konfiguracją programu. Użytkownicy bezpłatnych wersji mają jedynie dostęp do dokumentacji programu oraz forum.

Użytkowicy domowi, którzy znając ograniczenia bezpłatnych programów antywirusowych, mogą zaoszczędzić wybierając ich darmową wersję. Osoby które wymagają bezkompromisowej wydajności, dostępu do wszystkich funkcji oraz wsparcia od strony producenta, powinni wybrać rozwiązania komercyjne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena