Podczas tegorocznych targów CeBIT (największych na świecie targów informatycznych i telekom.), które odbyły się w dniach od 1 do 5 marca w Hannoverze, jednym z bardziej obleganych miejsc było stanowisko znanego producenta rozwiązań antywirusowych, gdzie odbyła się prezentacja najnowszych wersji pakietów bezpieczeństwa.

Data dodania: 2011-04-29

Wyświetleń: 1950

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tegoroczne targi CeBIT 2011 (największe na świecie targi rozwiązań  informatycznych i telekomunikacyjnych), przebiegały pod hasłem „Pracuj i żyj w chmurze” co oznacza, że cloud computing (czyli przenoszenie części operacji, systemów i programów do wersji on-line) staje się coraz powszechniejszą praktyką na rynku. Nowe podejście zaczyna rewolucjonizować rynek, który w coraz większym stopniu działa w „chmurze”, przyspieszając całą pracę i uniezależniając się od szybkich komputerów, które stoją obok nas na rzecz bardziej mobilnych urządzeń.

Podczas tegorocznych targów CeBIT które odbyły się w dniach od 1 do 5 marca w Hannoverze, jeden z czołowych producentów rozwiązań antywirusowych, zaprezentował najnowszą wersję swojego pakietu bezpieczeństwa. Według zapowiedzi firmy najnowsza wersja jej flagowego antywirusa, przeznaczonego do kompleksowej ochrony komputera, została wyposażona m.in. w funkcję ochrony rodzicielskiej. Pomoże ona w ochronie najmłodszych Internautów przed niestosownymi treściami, na jakie mogą oni natknąć się w sieci.

Najnowszy antywirus otrzyma również udoskonalony moduł analizy behawioralnej, dzięki czemu program będzie mógł w czasie rzeczywistym monitorować pamięć operacyjną komputera i w razie wykrycia podejrzanej aktywności podejmować odpowiednie działania. W nowej wersji antywirusa dodatkową warstwę ochronną ma stanowić nowoczesna technologia ThreatSense.NET, czyli istniejący już system wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami w sieci, tworzony przez miliony użytkowników rozwiązań antywirusowych na całym świecie.

Wersja testowa prezentowanego antywirusa zostanie udostępniona jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Warto więc trzymać rękę na pulsie i stale monitorować sytuację na rynku programów antywirusowych.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena