Reiki to japońska sztuka uzdrawiania. Trudno jest przetłumaczyć słowo reiki dosłownie z japońskiego, Rei znaczy uniwersalny, wyższy, inteligentny natomiast ki to energia, która zyskujemy podczas snu lub jedzenia. Ki płynie we wszystkim, co żyje: roślinach, zwierzętach i ludziach,

Data dodania: 2011-04-28

Wyświetleń: 2055

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

tak wiec reiki to uniwersalna, Uzdrawiająca energia życia. Reiki daje nam nieograniczony dostęp do energii życia, która płynie przez praktykującego do uzdrawianego.

Jak energia reiki wpływa na nas?

Podczas sesji reiki przez praktykującego przepływa energia życia. Praktykujący kładzie swoje ręce lub trzyma je nad chakrami (centra energetyczne, przez które energia wpływa do naszego ciała) uzdrawianego. Reiki balansuje energie w naszym ciele i odblokowuje chakry, umożliwiając swobodny przepływ energii, powodując lepsze samopoczucie, w naszym ciele fizycznym również możemy doświadczyć uzdrowienia, oczywiście reiki tego nie gwarantuje. Czujemy się zrelaksowani i głęboko wyciszeni. Energia reiki nas bardzo wspiera, dużo ludzi mówi ze czuja się duchowo wzmocnieni.    

Czy reiki to religia?
Nie. Ponieważ reiki to energia, której wszyscy ludzie na świecie potrzebują, reiki jest dla każdego bez względu na religie. Stwórca reiki był Mikao Usui który był buddysta, jednakże w reiki nie ma mowy o wierzeniach religijnych, zarówno ludzie innych wyznań i nie wierzący mogą praktykować reiki.                                

Kto może być poddany zabiegowi reiki?

Każdy, dzieci i dorośli mogą brać udział w sesji, zarówno chorzy jak i zdrowi reiki tak czy tak działa. Energia reiki przystosowuje się do każdego, wiec niema ryzyka ze ktoś dostanie jej  za dużo , natomiast druga sprawa jest to ze jak ktoś się będzie obawiał sesji to może nie dopuścić energii do siebie i dostanie jej bardzo mało, dlatego jak ktoś decyduje się na sesje  to powinien rozumieć  czym jaest reiki.

Licencja: Creative Commons