Stało się – jesteśmy winni pieniądze. Jak spłacić taki dług? Nie najlepszym pomysłem jest zaciąganie jednych długów by zwrócić inne. To będzie generowało w nieskończoność nasze zadłużenie. Czasami jednak nie mamy wyjścia, bo brak spłaty w terminie będzie powodował o wiele większe zadłużenie.

Data dodania: 2011-04-19

Wyświetleń: 1560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli zatem trzeba powinniśmy pożyczać bez procentu (na przykład od rodziny i przyjaciół) albo na bardzo niski procent. W żadnym wypadku nie należy brać pożyczek wysoko oprocentowanych. Niestety wiele osób daje się na nie namówić, ponieważ często są to także pożyczki łatwo dostępne – tzw. od ręki.

Jeśli już czeka Cię wzięcie kredytu to wejdź na stronę z porównywarką kredytów i tam porównaj wszystkie możliwe opcje, po to żeby nie złapać się na duże oprocentowanie. Takie duże oprocentowanie będzie Ci generowało niepotrzebne koszty, przez co przedłuży się termin spłaty. 
Poza tym warto starać się o korzystne rozłożenie rat. Każdy może wysupłać choć kilkadziesiąt złotych miesięcznie, by pokryć ratę długu. Banki, a często też sklepy sprzedające towar na raty, chętnie godzą się na ich zmniejszenie i wydłużenie okresu spłacania. W końcu zależy im na klientach a potem na większych pieniądzach, niż te które pożyczyły. Oczywiście takie rozłożenie rat może się wiązać ze zwiększeniem oprocentowania pożyczki. Jednak jest to mniejsze zło niż zaciąganie pożyczki na procent, by spłacić tamten dług. 
Jeśli masz np. 4 kredyty i nie radzisz sobie z ich opłaceniem to pójdź do wszystkich 4 banków i poproś o przedłużenie terminu i zmniejszenie rat. Następnie ustal sobie jeden termin dla wszystkich rat, po to żeby było Ci wygodniej to płacić. Nie ma nic gorszego jak 4 raty i każdą trzeba zapłacić w innym terminie. Wiadomo, że jak się zapomni zapłacić jedną, bo pieniądze były potrzebne na inny cel to potem ciężko wrócić do systematycznego płacenia. 
Jeśli jednak chciałbyś spłacić szybciej kredyty to warto poszukać dodatkowego zarobku, jeśli masz 2 godziny dziennie wolnego czasu to nie zastanawiaj się tylko poszukaj w internecie czegoś co umiesz i za co możesz zarobić pieniądze. Mi mój blog o telekomunikacji zarabia 40-60 euro miesięcznie i są to pieniądze za przyjemną pracę. Innym rozwiązaniem jest biznes w internecie. Na taki biznes możesz poświęcać 2-3 godziny dziennie, a już po roku prowadzenia tego możesz uzyskać większe pieniądze niż średnia krajowa, dodatkowo dobrze się przy tym bawiąc. 
Sposobów na spłatę kredytów jest mnóstwo, każdy musi znaleźć jeden odpowiedni dla siebie. Dzięki spłacie kredytów, zadłużenia Twoje życie będzie wyglądało o niebo lepiej. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena