To fakt. Spośród piorunących ilości informacji z zewnątrz, ludzki umysł niczym przez sitko przeciera obrazy, dźwięki i uczucia.

Data dodania: 2007-01-16

Wyświetleń: 4684

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Następnie magazynuje je i układa w ściśle określonych sekwencjach. Dzięki temu możemy myśleć, podejmować aktywność i tworzyć. Tak funkcjonujemy, mimo że nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.


Nawet jeżeli wydaje Ci się, że świadomie kierujesz swoimi poczynaniami, to tak naprawdę nie wiesz jak często stoją za nimi podpowiedzi podświadomości. Przyrównajmy to do góry lodowej. Jej czubek to świadomość, a to czego nie widać to nieświadomość.Przedstawiam poniżej prosty sposób na podejmowanie jak najlepszych decyzji, który opiera się na współpracy umysłu świadomego i tego głębokiego.


Weźmy jakąś decyzję, którą należy podjąć. Np. taką w której masz dwa wyjścia.

Oto prosta procedura dzięki której Twoje decyzje będą prostsze i spójne z tym czego pragniesz i osiągniesz.

1. Wyobraź sobie, że stoisz przed wyborem i wybierasz wyjście pierwsze. Zrób to jak najdokładniej. Uruchom wszystkie zmysły: rusz wyobraźnie, wsłuchaj się uważnie i bądź wrażliwy.

2. Następnie pomyśl jakie znaczenie dla Ciebie będzie miała ta decyzja za dzień/tydzień/miesiąc/rok/i dłużej?

3. Wsłuchaj się w sygnały jakie daje Ci Twoje ciało, być może usłyszysz wewnętrzną podpowiedź albo zobaczysz w wyobraźni jakąś wskazówkę na temat tej decyzji. Zapamiętaj ją lub zapisz wrażenia na kartce.Teraz przejdź tą samą drogę wybierając wariant drugi.

4. Teraz przyjmij na chwilę, że wybierasz drugie wyjście. Zrób to jak najdokładniej. Ponownie zrób to wszystkimi zmysłami: rusz wyobraźnie, wsłuchaj się uważnie i bądź wrażliwy/wa

5. Następnie pomyśl jakie znaczenie dla Ciebie będzie miała TA decyzja za dzień/tydzień/miesiąc/rok/i dłużej?

6. Wsłuchaj się w sygnały jakie daje Ci Twoje ciało, być może usłyszysz wewnętrzną podpowiedź albo zobaczysz w wyobraźni jakąś wskazówkę na temat tej decyzji. Zapamiętaj ją lub zapisz wrażenia na kartce.Na koniec zestaw ze sobą sygnały jakie otrzymałeś/aś w pkt. 3-cim i 6-tym. Porównaj je i gotowe.

Jeśli dobrze przeprowadziłeś/aś opisaną procedurę znasz juz odpowiedź i wiesz w którą stronę podążać.


Życząc najlepszych decyzji

Wiesław Krzeczkowski

ps. i jeszcze jedna bardzo ważna spraw. Pamiętaj: Zwykle żałujemy o wiele dotkliwiej braku jakichkolwiek decyzji niż tych źle podjętych. Działaj i baw się dobrze.

ps2. jeśli masz więcej możliwości wyboru nie bój się ich konfrontować. Tak naprawdę i tak najlepsza z nich będzie działać więc warto ją odnaleźć. I lepiej postarać się na starcie niż z czasem żałować podjętych lub co gorsza - nie podjętych dziłań.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena