My, rodzice troszczymy się o swoje dzieci cały czas. Chcemy, aby od pierwszej chwili na tym świecie miały wszystko, co najlepsze, aby niczego im nie brakowało, a przede wszystkim naszej miłości. Dbamy o zdrowe ich odżywianie, wypoczynek na świeżym powietrzu oraz o spokojny sen, którego najwięcej potrzeba tym najmniejszym istotkom.

Data dodania: 2011-04-04

Wyświetleń: 1527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka? Jaki wybrać materacyk?

Łóżeczko przede wszystkim powinno być bezpieczne dla dziecka i funkcjonalne. Najlepiej jeśli wykonane jest z naturalnych materiałów, np.: z drewna sosnowego. Powinno posiadać regulowaną wysokość dna (2 poziomy, 3 poziomy). Wysokość dna łóżeczka trzeba ustawić w zależności od wieku dziecka. Dla niemowlaka będzie to najwyżej, a dla większego dziecka, które już potrafi samodzielnie siedzieć lub wstać – najniżej. Łóżeczko może być również wyposażone w przykrywaną szufladę, mieć wyjmowane szczebelki lub opuszczany cały bok.

Dno łóżeczka wyścielić trzeba odpowiednim materacykiem. Najlepsze materace dla dzieci  to materace twarde lub średnio twarde, we wnętrzu których znajdują się: mata kokosowa lub mata kokosowa i gryka, w połączeniu z pianką bądź lateksem. Niemałe znaczenie ma również pokrowiec do materaca. Powinien być przewiewny, miły w dotyku, powinien posiadać zamek i możliwość prania w wysokiej temperaturze, co znacznie poprawia właściwości antyalergiczne samego materaca.

Materace dziecięce z matą kokosową są szczególnie polecane, ze względu na swoją elastyczność, a jednocześnie na odporność na miejscowe odkształcanie się. Dzięki temu kręgosłup dziecka jest właściwie ułożony.

Nasze maleństwo będzie spało spokojnie, jeżeli przygotujemy dla niego bezpieczne i wygodne sypialniane królestwo.

Licencja: Creative Commons