Każdego dnia przychodzi pora, by w końcu położyć się spać. Niezależnie od godziny, o której się położymy, najistotniejsze wtedy są łóżko i dobra pościel.

Data dodania: 2012-02-24

Wyświetleń: 1357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Są to dwa nieodzowne elementy snu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy śpimy bez łóżka i pościeli, jak na przykład obozy bądź biwaki, aczkolwiek większa część nocy spędzamy w łóżku przykryci kołdrą. Pościel jest niesłychanie ważnym czynnikiem, gdyż to ona zapewnia ciepło w nocy jak i prawidłowe ułożenie naszej głowy.

Jeśli poduszki są niestarannie dobrane mamy praktycznie gwarancję ciągłych bólów kręgosłupa i niewyspania. Analogicznie jest jeśli chodzi o kołdrę. Nadto gruba powoduje ciągłe uczucie gorąca i idące za nim problemy z zaśnięciem. Zanadto cienka kołdra natomiast sprawi, że będzie nam zimno, co również skutecznie wygoni z nas myśli o błogim śnie.

Nie tylko pościel zapewnia dobry sen. Jednakowo ważny jest właściwy materac przystosowany do naszych warunków fizycznych. Nie powinniśmy spać na za bardzo miękkim bądź zbyt twardym materacu, bowiem będą nas wiecznie bolały wszystkie mięśnie i w końcu przestaniemy się wysypiać.

Przed zakupem pościeli i materaca trzeba się porządnie zastanowić by wybrać komplet w najwyższym stopniu odpowiedni dla naszego ciała. Dobrze jest też poradzić się profesjonalisty, który doradzi nam jaka pościel oraz jaki materac będzie najbardziej korzystny biorąc pod uwagę nasze zdrowie i warunki mieszkaniowe.

Te kilka elementów, o których warto pamiętać urządzając sypialnie, sprawi, że będziemy zasypiać z przyjemnością i łatwością, a nasze ciało zregeneruje się szybko i naładuje się energią potrzebną następnego dnia.

Licencja: Creative Commons