Produkty finansowe idą z duchem czasu – jesteśmy zamożniejsi niż 20 lat temu, dlatego i pożyczki krótkoterminowe w Polsce zmieniają swoje oblicze. W ostatnim czasie w Polsce obserwujemy nowoczesne modele pożyczania pieniędzy, które od lat są standardem na zachodzie.

Data dodania: 2011-03-31

Wyświetleń: 1424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Telefonia komórkowa, komputery i internet zrewolucjonizowały nasze życie i sposób, w jaki załatwiamy najprostsze sprawy. Zamiast listów wysyłamy e-maile, zamiast pamiętników piszemy blogi, a zdjęcia oglądamy nie w albumie a laptopie lub iPadzie. Dzięki nowym zdobyczom technologii wiele codziennych sprawunków związanych z finansami również organizujemy bez wychodzenia z domu. Oferowane Polakom produkty finansowe musiały także podporządkować się tym zmianom i dostosować do przesiąkniętego przez technologię nowoczesnego stylu życia mieszkańców Polski.

Statystyki nie kłamią: prognozy mówią, że do końca 2011 roku Polacy będą posiadali 1229 komórek na 1000 mieszkańców, oznacza to, że wiele osób ma więcej niż jedną komórkę, z których aktywnie korzysta. Polska wiedzie prym w ilości wysyłanych SMS-ów. Mieszkańcy naszego kraju wyjątkowo pokochali tę formę porozumiewania się i tworzą ich ponad dwa razy więcej niż Francuzi czy Niemcy. Średnio piszą sześć wiadomości tekstowych dziennie. Równie dobrze wygląda sytuacja z użytkowaniem internetu. Według danych GUS z końca 2010 roku w 70% polskich domów znajduje się komputer, a 63% gospodarstw ma dostęp do Internetu.  Tak optymistyczne statystyki pozwalają inwestorom na wprowadzanie na polski rynek nowych usług, a firmom finansowym tworzenie nowego profilu pożyczkobiorcy.

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy realizowane przez Internet i SMS-ów: przelewy z użyciem kodów SMS-owych, prenumerata gazety, zapłata za towary z internetowego sklepu spożywczego. Teraz także jeden SMS lub email pozwala uzyskać drobny kredyt – szybko, sprawnie i bez stresu. Małe pożyczki mają na celu zaspokojenie najpilniejszych potrzeb ekonomicznych, niezaplanowanych wydatków lub sfinansowanie prezentu-niespodzianki. Firmy pożyczkowe gwarantują swoim klientom pełną elastyczność i wygodę, przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa. „W odpowiedzi na oczekiwania współczesnego konsumenta nasza firma udostępnia składanie wniosku o pożyczkę za pomocą SMS. Definiujemy naszego klienta, jako osobę przedsiębiorczą i aktywną, która oczekuje prostego, a zarazem nowoczesnego sposobu otrzymania pożyczki.” – mówi Krzysztof Przybysz, ekspert Ekspres Kasy w Polsce.

Firmy takie jak Ekspres Kasa kierują swoje usługi do osób płynnych finansowo, które potrzebują chwilowego wsparcia, gdyż np. nadarzyła się okazja wyjazdu na snowboard w Alpy lub kupna nowego sprzętu RTV w korzystnej cenie, a brakuje przysłowiowych paru groszy. „Ludzie coraz chętniej zamiast liczyć pieniądze liczą na wspaniałe wspomnienia i dobrą zabawę. Dlatego kiedy brakuje 200-500 zł decydują się wziąć drobną pożyczkę na krótki okres i cieszyć się chwilą. W listopadzie ubiegłego roku zanotowaliśmy blisko 9% wzrost sprzedaży pożyczek w stosunku do poprzedniego miesiąca” - dodaje Krzysztof Przybysz z Ekspres Kasy.

SMS można wysłać z każdego miejsca, w każdej chwili i to właśnie ten argument przekonał tysiące Polaków do korzystania z usług Ekspres Kasy. Warunkiem uzyskania takiego wsparcia finansowego jest najczęściej wiek - minimum 21 lat oraz „dobra” historia kredytowa, a pieniądze zostaną dostarczane na konto lub wprost do rąk pożyczkobiorcy w ciągu zaledwie dwóch dni.

Więcej informacji na: www.ekspreskasa.pl

Grupa Ferratum – europejski lider w zakresie mikropożyczek dostępnych przez telefon i Internet istnieje od 2005 roku. Firma z powodzeniem działa w 13 krajach Europy: Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Łotwie, Polsce, Słowacji, Słowenii i Szwecji. Na sukces firmy pracuje ponad 100 profesjonalistów, którzy zyskali zaufanie ponad 700 tysięcy stałych i zadowolonych klientów. W Polsce funkcjonuje z powodzeniem od marca 2007 roku.

Flagową usługą oferowaną w Polsce przez Grupę jest Ekspres Kasa - krótkoterminowe pożyczki (do 15 dni) na małe kwoty od 100 do 800 złotych. Oferta firmy skierowana jest przede wszystkim do osób, które potrzebują chwilowego wsparcia finansowego.

Odbiorcami Ekspres Kasy są osoby przedsiębiorcze i aktywne zawodowo, które oczekują prostego, a zarazem nowoczesnego sposobu udzielania pożyczek. Dlatego Ekspres Kasa realizuje swoje usługi za pośrednictwem Internetu lub sms. Zobowiązania udzielane są bez poręczenia, osobom w wieku od 21 do 70 lat, niewidniejącym jako dłużnicy w rejestrach niebankowych

Licencja: Creative Commons
0 Ocena