Odwieczny dylemat osób, które wybierają się w podróż to: do czego się spakować? Do walizki, plecaka czy może torby? Każda opcja ma swoich zwolenników i przeciwników. 

Współczesny design każdego z tych produktów jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie coś co najbardziej trafia do jego poczucia estetyki. W podróży ma to jednak mniejsze znaczenie, przede wszystkim liczy się:

Funkcjonalność

Tutaj pierwsze miejsce zajmuje plecak turystyczny. Dzięki rozłożeniu ciężaru bagażu na plecach nie jest on tak bardzo odczuwalny jak w przypadku zwykłej torby czy walizki ręcznej, gdzie obciążona jest jedna ręka. To kolejna zaleta plecaka, obie ręce mamy wolne. Walizki na kółkach są mobilne i dość łatwomożna się z nimi poruszać. W przeciwieństwie do torby podróżnej, która może i ma dużą

Pojemność

ale jest toporna i zupełnie nieporęczna. Jeśli załadujemy do niej za dużo, ciężko będzie ją nieść. Plecak turystyczny plasuje się w tej kategorii po środku. Jego pojemność to zazwyczaj 45-90 l, natomiast niektóre walizki mają 140l pojemności, czasami nawet więcej. Podobnie jest z torbami.

Ostateczny wybór

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, należy zastanowić się nad tym, jak często będziemy używać walizki czy torby. Wtedy można zdecydować się na modele nieco tańsze. Ważny jest także cel naszej podróży i jak będzie ona przebiegała.

 Jeśli planujemy wyprawę w góry lub pieszą wędrówkę, najlepszym wyborem będzie plecak.  Natomiast w klasycznych przypadkach, takich jak wakacje nad morzem czy za granicą, lub odwiedziny bliskich, bardziej poręczna okaże się walizka na kółkach.

 Oczywistym jest, że biznesmen w podróż nie spakuje się do plecaka, a piechur nie będzie ciągnąć za sobą walizki. Przede wszystkim kierujmy się tym, co według nas będzie najbardziej komfortowym i odpowiednim rozwiązaniem.

Licencja: Creative Commons