Pielęgnacja dziecka wymaga od nas znacznie większego zaangażowania i wiedzy niż w przypadku, gdy dbamy o nasze zdrowie i eksperymentujemy czasem z różnymi sposobami – domowymi i nie tylko.

Data dodania: 2011-03-03

Wyświetleń: 1886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość z nas, rodziców, w szczególności w przypadku noworodków i niemowląt, panikuje kiedy tylko ich pociechy zaczynają płakać, a my nie wiemy, jak im w tym pomóc. Jeśli dodatkowo pojawia się gorączka i inne niepokojące objawy choroby, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza.

Jak jednak radzić sobie z drobnym przeziębieniem u dzieci? Najczęściej występują one w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy mamy do czynienia z największymi zmianami w pogodzie i nie zawsze wiemy, jak się wtedy ubrać. Zarówno my, jak i dzieci, jesteśmy wtedy narażeni na przegrzanie organizmu lub przewianie. Kiedy więc pogoda zaczyna się robić kapryśna, zastosujmy domowe sposoby takie jak:

- herbatka malinowa na noc;

- łyżeczka miodu albo syrop z cebuli i miodu;

- inhalacje na katar;

- gorąca kąpiel przed snem;

- gorące mleko z miodem;

- maść kamforowa na plecy i klatkę piersiową.

Maluchy są dodatkowo narażone na szybkie złapanie wirusów ze względu na to, że rodzice często ignorują pierwsze kaszlnięcia lub kichnięcia i rezygnują z pozostania wtedy z dziećmi w domu. W rezultacie wirus rozprzestrzenia się, a choroba przenosi się z jednego przedszkolaka na kolejnego. Znacznie lepszym pomysłem jest zostać z dzieckiem kiedy pojawią się pierwsze objawy infekcji, zastosować wszelkie domowe sposoby, a do lekarza udać się dopiero kiedy nie przynoszą rezultatów i kiedy zauważymy podwyższoną temperaturę.

Przeziębienie u dzieci występuje wyjątkowo często. W gorszej sytuacji znajdują się maluchy, u których pojawia się ospa u dzieci, zazwyczaj w wieku od 2 do 5 lat. Na szczęście także do niej można się odpowiednio przygotować tak, aby dziecko przeszło chorobę w miarę łagodnie. Ze sposobami na walkę z tego typu chorobami powinniśmy się jednak zapoznać jak najwcześniej, zanim choroba się pojawi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena