Podkarpacie to jeden z regionów w którym miłośnicy białego szaleństwa znajdą wiele świetnie przygotowanych stoków narciarskich, udoskonalą swoją technikę jazdy, zrelaksują się i odpoczną.

Data dodania: 2011-02-13

Wyświetleń: 2006

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Gogołów – stacja dysponująca dwiema trasami zjazdowymi. Jedna o długości 700m a druga o długości 300m dla dzieci i początkujących. Stoki są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane. Wyciągi talerzykowe. Stok łatwy, przyjazny dla początkujących narciarzy. Przy stoku jest możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego a po narciarskich wojażach zjedzenia czegoś smacznego w barze na szczycie stoku.

2. Ustrzyki Dolne - to głównie kompleksy narciarskie "Gromadzyń" i "Laworta". Na Gromadzyniu mamy do dyspozycji dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700m (dla zaawansowanych i średnio-zaawansowanych), jeden wyciąg talerzykowy o długości 300m i mały wyciąg orczykowy o długości 200m (dla dzieci i początkujących). Stok dysponuje trzema trasami zjazdowymi o długościach 750m - posiada homologacje FIS na slalom; 800m i 900m. Stoki o dużym kącie nachylenia więc nie są łatwe do pokonania dla początkujących. Pośrodku stoku znajdują się świetnie wyposażone domki. Wynajmując taki domek mamy możliwość cały czas rozkoszować się atmosferą stoku, a nawet podglądnąć technikę innych narciarzy. Jest możliwość skorzystania z dżakuzi na powietrzu, czy zapalenia ogniska. Laworta z pewnością przyciągnie osoby lubiące stoki o dłuższych trasach i lubiących wygodę połączoną z prostotą i odpoczynkiem albowiem znajduje się tu na trasie wynoszącej 1300m wyciąg krzesełkowy. Trasa ta posiada homologację "FIS" na slalom i slalom gigant. Na stoku tym znajdziemy też trasy o długości 1250m i 300m - na obydwu wyciągi orczykowe. Trasy łatwiejsze niż na Gromadzyniu. Stoki są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane. Przy stokach jest możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i posilenia się w pobliskich barach i restauracjach. Kompleks ten cieszy się ogromną popularnością.

3. Weremień - ośrodek narciarski położony koło Leska. Oferuje dwie trasy zjazdowe o długościach 680m i 750m. Wyciągi są  orczykowe. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Stok przeznaczony raczej dla średniozaawansowanych i zaawasnsowanych. Początkujący mogą mieć problemy z uwagi na duże nachylenie stoku.

4. Arłamów - stacja narciarska ciesząca się dużą popularnością wśród początkujących narciarzy i średniozaawansowanych. Znajdują się tu dwa wyciągi orczykowe o długości 400m i 500m. Są tutaj trzy trasy zjazdowe o długości 450m, 540m i 700 m. Trasy o raczej łagodnym pochyleniu sprzyjające raczej jeździe rekreacyjnej. Stoki oczywiście są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i także profesjonalny serwis naszego sprzętu. Znajduje się tutaj również szkoła narciarska z licencją Polskiego Związku Narciarskiego, także osoby chcące nauczyć się jazdy na nartach czy snowbordzie z pewnością będą pod fachową opieką.

5. Strzyżów (Łętownia) - ośrodek pięknie usytuowany między wzgórzami Białówka i Biała Góra co pozwala na długie utrzymywanie się pokrywy śnieżnej. Znajdziemy tu trzy trasy o długościach 100m (dla początkujących), 200m i 500m oraz dla bardziej wymagających i lubiących dłuższe trasy krętą ale bardzo ciekawą nartostradę o długości 1200m. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stoki są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane.

6. Babica -  około 14km od Rzeszowa. Stok bardzo łagodny i raczej przeznaczony dla początkujących. Średnio-zaawansowani i zaawansowani raczej będą się tam nudzili. Znajdują się tu trasy o długości 200m i 490m. Wyciąg orczykowy dwuosobowy. Stok oświetlony, ratrakowany i naśnieżany.

7. Dylągówka - stok leżący w pobliżu Rzeszowa, podobny warunkami do Strzyżowskiego stoku. Trasy o długości 80m, 300m i 420m. Wyciąg oświetlony, ratrakowany i naśnieżany.

8. Przemyśl -  doskonale zorganizowany ośrodek narciarski. Każdy kto tu przyjedzie będzie czuł satysfakcję i radość z mile spędzonego czasu. Jest tu tor saneczkowy, rynna snowboardowa, trzy trasy narciarskie o różnym stopniu trudności: trasa nr 1 o długości 830m (niebieska), trasa nr 2 o długości 820m (zielona) i trasa nr 3 o długości 1200m (niebieska) oraz ośla łączka o długości 50m na której funkcjonuje szkółka narciarska. Na szczyt prowadzą nas dwa wyciągi krzesełkowe o łącznej długości 1010m (270m i 740m). Na szczycie stoku, znajduje się wiadukt narciarski. Trasy są oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane. Na szczycie stoku jak i przy parkingu u podnóża stoku można posilić się i odpocząć w ośrodkach gastronomicznych.

9. Solina - stok położony w bardzo znanym i malowniczym kurorcie jakim z pewnością jest Solina a dokladniej Zalew Soliński. Znajduje sie tu stok o długości 1250m na, który prowadzi niestety wyciąg orczykowy - przy takiej długości zjazdu bez dwóch zdań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby wyciąg krzesełkowy - może kiedyś się doczekamy. Stok idealny dla narciarzy średnio-zaawansowanych. Stok oświetlony, ratrakowany.

10. Karlików -  stacja narciarska w której mamy do dyspozycji dwie szerokie trasy o długości 1200m każda. Na szczyt wyjeżdża się wyciągami orczykowymi. Do dyspozycji najmłodszych i początkującyh jest wyciąg o długości 150m. Snowboardziści znajdą równierz coś dla siebie w postaci snowparku. Stoki są ratrakowane, dośnieżane a jeden ze stoków oświetlony. Stok przeznaczony dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

11. Kalnica - to stok świetnie przygotowany o różnych nachyleniach i długościach. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Na szczyt prowadzi wyciąg orczykowy. Długości tras to kolejno: niebieska - 850m, czerwona - 800m i czarna - 650m. Stok jest oświetlony, ratrakowany i naśnieżany. Znajdziemy tu duży parking, małą gastronomię, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz serwis nart.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena