0 głosów

Wybór sali weselnej musi być dokonany dobrze i możliwie najszybciej. Od tego często zależy to czy zabawa weselna się uda oraz kiedy do niej dojdzie. Warto zatem zapoznać się z kilkoma niezwykle ważnymi zagadnieniami związanymi z tym wyborem.

Od czego zacząć?

Aby dobrze wybrać salę weselną nie można zacząć od oglądania konkretnych ofert – najpierw narzeczeni muszą określić to jak wyobrażają sobie tą zabawę. Od czego uzależnić rodzaj sali? Poniżej kilka pytań, które należy sobie zadać:

- ilu będzie gości?

- jaka grupa wiekowa gości będzie dominowała na weselu oraz w jakim procencie?

- jaki będzie grał zespół/kapela/DJ?

- czy potrzebne będą pokoje dla gości z daleka?

- czy lepsza będzie sala taneczna połączona z jadalną (jedna sala) czy lepsze będą oddzielone sale?

- ile pieniędzy można przeznaczyć na salę?

- sala z wystrojem czy bez?

- sala z cateringiem czy bez?

Znając odpowiedzi na te pytania można mocno zawęzić ilość oglądanych sal do tych, które najbardziej odpowiadają oczekiwaniom przyszłej Pary Młodej. Dobrze jest przygotować sobie listę pytań, które będą zadawane podczas oglądania sal.

Jak wybierać?

Aby osiągnąć cel, jakim jest odnalezienie możliwie najbardziej dopasowanej do oczekiwań sali należy oglądnąć możliwie najwięcej sal potencjalnie spełniających wymagania. Ich oferty można z łatwością odnaleźć w Internecie, a w mniejszych miejscowościach ich ilość jest znacznie ograniczona i wszyscy mieszkańcy znają każdą lokalizację. Wchodząc do każdego lokalu należy mu się dobrze przyjrzeć. Po pierwsze trzeba określić czy się podoba, a po drugie zwrócić uwagę między innymi na takie rzeczy jak: parkiet, taras, oświetlenie, filary, przestrzeń, budowa sali lub sal oraz wszystkie inne elementy zapisane wcześniej jako pytania do właściciela.

Którą salę weselną wybrać?

Po obejrzeniu określonej ilości sal weselnych należy wybrać tą, która wypadła najlepiej wg odpowiedzi na pytania i spełnienie oczekiwanych warunków. Dobrze jest odsunąć na bok pierwsze wrażenie estetyczne, ponieważ większe znaczenie ma funkcjonalność sali zapewniająca dobrą zabawę. Co więcej wrażenie estetyczne jest uzależnione często od pogody na zewnątrz (która w trakcie ślubu może być zupełnie inna) czy ogólnego nastroju w tym dniu, a zatem nie stanowi wymiernego kryterium wyboru.

Wiele jest rzeczy, o których należy pamiętać wybierając salę weselną – trudno je wszystkie opisać, ponieważ są one zależne od dużej ilości zmiennych czynników. Ważne jest jednak to, aby rezerwacji dokonać możliwie najszybciej, ponieważ od kilku już lat lokale są pozajmowane nawet na rok w przód.

Licencja: Creative Commons