Gdy świąteczne emocje już opadną i znajdziemy chwilę, by wreszcie ze spokojem spojrzeć pod choinkę nie zawsze odnajdziemy tam wyłącznie wymarzone podarunki. 

Data dodania: 2011-01-07

Wyświetleń: 1832

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Za mała koszula, porażające kolorem skarpetki, drażniące nos perfumy, mało interesująca książka – co zrobić z prezentem, który sprawia więcej kłopotów niż radości?

Rozwiązanie nr 1

Niechciany prezent zawsze możemy spróbować wymienić. To chyba najbardziej oczywisty ze sposobów zaradzenia problemowi upominku, który nie przypadł nam do gustu. Większość sprzedawców daje nam taką możliwość. Czas i forma wymiany jest natomiast uzależniona od dobrej woli sprzedającego. Różne sieci handlowe ustalają różne terminy, w których można to robić. Kłopotem pozostaje jednak poinformowanie naszego obdarowującego o chęci wymiany prezentu i poproszenie go o rachunek oraz adres sklepu, w którym kupił prezent. Niestety, podstawą zwrotu lub wymiany zawsze jest paragon.

Rozwiązanie nr2

Dużo łatwiej wymienić produkt zakupiony w Internecie. Mało kto wie, że prawo daje nam możliwość swobodnego zwrotu lub wymiany towaru zakupionego poza lokalem przedsiębiorstwa, czyli od akwizytora lub online. Zwrotu powinniśmy dokonywać w ciągu 10 dni od zakupu. Przed ich upływem należy poinformować sprzedawcę pisemnie o chęci rezygnacji z zawartej umowy kupna-sprzedaży. Co istotne, takiemu zwrotowi nie podlegają towary zakupione w drodze licytacji.

Rozwiązanie nr3

Gdy zawiodą powyższe rozwiązania, zawsze możemy sprzedać lub oddać prezent. Niezastąpione w tej kwestii są aukcje internetowe. – Pierwsze tygodnie Nowego Roku to wysyp niechcianych prezentów na portalach aukcyjnych. Widać to także w ruchu przesyłek kurierskich, który właśnie teraz, mimo zakończonych świąt, jest niewiele mniejszy niż grudniu. – Mówi Grzegorz Mazik-Wietrzyński, ekspert z serwisu brokera kurierskiego 4Logis.pl. Nadając paczkę ze sprzedanym prezentem, warto skorzystać z usług jednego z wirtualnych kurierów, którzy oferują niskie ceny i w przeciwieństwie do poczty dają pewność doręczenia przesyłki. Wybór taniego i rzetelnego kuriera sprawi także, że nasza oferta aukcyjna będzie bardziej atrakcyjna.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami aukcji, pozostaje nam zajrzeć na portale wymiany nietrafionych prezentów, które co roku są uruchamiane po świętach. Można je bez problemu wyszukać za pomocą w internetowej wyszukiwarki.

Rozwiązanie nr4

To, że świąteczny prezent nie przypadł nam do gustu nie znaczy, że nie przyda się innym. Bluzka w niepasującym do twarzy odcieniu lub za ciasny sweterek, można przekazać charytatywnie osobom, które potrzebują nowej odzieży bardziej niż my. Takie osoby znajdziemy za pośrednictwem fundacji pomagających potrzebującym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena