Co jest najważniejsze w przetargach? Czego poszukują klienci takich firm? Jak i gdzie szukać pracy w tej dziedzinie oraz na jakie zarobki można liczyć?

Data dodania: 2010-09-27

Wyświetleń: 1602

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na Polskim rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się automatyką przemysłową, przez co nie łatwo jest wygrać przetarg. Zazwyczaj przy dużej ilości firm startujących w przetargach głównym kryterium branym pod uwagę jest cena za wykonana usługę. Obecnie w sektorze publicznym, w branży komunalnej 80% inwestycji jest realizowanych na drodze przetargów, w tym wszystkie nowe projekty zgodne z ustawą „Prawo zamówień publicznych” oraz część do modernizacji. Pozostałe 20% zleceń realizowanych jest przez dostawców wybieranych przez klienta. Polegają one na rozbudowie istniejących systemów.

Podczas próby pozyskania klienta okazuje się, że ważne są także inne ważne rzeczy np.: reputacja i referencje wykonawcy.  A w momencie starań o kolejne zamówienie u tego samego zleceniodawcy, ważne jest też to, czy poprzedni kontrakt był realizowany bezproblemowo. Czyli współpraca -utrzymywanie kontaktów z klientem, słuchanie klienta i wszelkie starania do spełniania jego potrzeb. Odbierane jest to jako profesjonalizm wykonawcy, o który warto zadbać.

Klienci zamawiający, poszukują najczęściej:

- kurtyny świetlne,

- wyłączniki takie jak: zwykły wyłącznik bezpieczeństwa,

-  bariery świetlne,

- inne produkty systemów bezpieczeństwa.

Coraz częściej poszukiwani są specjaliści w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Wystarczy wejść na odpowiednie serwisy internetowe z ofertami pracy i na pewno znajdą się jakieś. Głównymi wymogami są dyspozycyjność i tytuł inżyniera. Zarobki kształtują się w przedziale od 2000 zł –  6000zł, w zależności od stanowiska. Oczywiście nie licząc dyrekcji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena