Mamy początek XXI wieku a zaburzenia erekcji ciągle są tematem tabu. Choć badania wykazały, że problem dotyczy aż 40% mężczyzn, po 40 roku życia, nadal nie potrafimy mówić o nim otwarcie. Łatwiej udawać, że nic się nie dzieje i czekać aż samo wróci do normy.

Data dodania: 2010-09-21

Wyświetleń: 3232

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pierwszą wizytę u lekarza, statystyczny Polak wybiera się po dwóch latach, samotnego borykania się z problemem. Przyczyny zaburzeń wzwodu są bardzo różne. Począwszy od zwykłego przepracowania, stresującego trybu życia, nadużywania alkoholu, papierosów i narkotyków(nawet tych uznanych za miękkie), poprzez zaburzenia hormonalne związane z andropauzą, aż do chorób organicznych, niekoniecznie związanych bezpośrednio z narządami płciowymi(przez co nie kojarzonymi z impotencją) lub jeszcze nie zdiagnozowanych.

Większość przypadków bo aż 80%, jest konsekwencją współistnienia innych chorób lub wynikiem przewlekłego ich leczenia, związanego z długotrwałym zażywaniem leków.

Aż 95% przypadków można skutecznie leczyć, istotne jest jednak by nie czekać na cud, tylko w rozsądny sposób wspomóc swój organizm. Po pierwsze należy zdiagnozować prawdziwą przyczynę, której konsekwencją są zaburzenia erekcji. Dobrze jest wykonać, więc podstawowe badania krwi i moczu, a także bardziej specjalistyczne, jak USG miednicy małej czy badanie poziomu testosteronu, ewentualnie markery p/nowotworowe, w kierunku prostaty. Wszystkie te badania można wykonać odpłatnie, w laboratoriach analitycznych, bez skierowania, jeśli mamy opory przed pierwszą wizytą u lekarza. USG również można wykonać odpłatnie, w prywatnych gabinetach, nie trzeba koniecznie podawać dokładnej przyczyny, jeśli to jest krępujące. Można zażyczyć sobie badania przeglądowego, profilaktycznego. Jeżeli jednak wyniki odbiegają od podanych zakresów norm, trzeba będzie się przełamać i zgłosić do poradni. Na zaburzenie erekcji mają wpływ następujące schorzenia:

cukrzyca, szczególnie nieleczona lub źle leczona, z długotrwałymi okresami hiperglikemii,choroby przewlekłe ukł. moczowego, szczególnie przewlekła niewydolność nerek, także dializowana,miażdżyca,niewydolność sercowo – naczyniowa, nadciśnienie,alkoholizm,narkomania,choroby neurologiczne (stwardnienie rozsiane, padaczka, uszkodzenie rdzenia kręgowego, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera,choroby nowotworowe, gruczołu krokowego, pęcherza, jąder, jelita grubego i odbytnicy,choroby przewlekłe, wymagające długotrwałego leczenia np. sterydami

Jeżeli podstawową przyczyną impotencji, są występujące schorzenia organiczne, to w pierwszym rzędzie należy podjąć leczenie podstawowej choroby, równocześnie stosując środki farmakologiczne np. peniarge lub przyrządy medyczne np. bathmate, poprawiające erekcją i ogólną sprawność seksualną. Jeśli jednak nie stwierdzono w twoim przypadku, żadnej choroby, to przyczyną zaburzeń wzwodu może być stres lub kompleksy, związane z budową anatomiczną narządów płciowych (mały penis, skrzywienie penisa). Dolegliwości potęgowane są często przez pierwsze niepowodzenia w kontaktach z partnerkami, co powoduje wyobcowanie, poczucie niskiej wartości, strach przed kolejną kompromitacją. Nie należy poddawać się depresji, gdyż obecnie istnieje wiele możliwości korygowania niedoskonałości natury, bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. Warto się z nimi zapoznać bo pomogły one już wielu osobom przywrócić normalne życie seksualne.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena