Edukacyjne gry dla dzieci w wieku +2 latka dostępne na stronach www wpływają na ich prawidłowy rozwój. Oprócz tego, że ćwiczą cierpliwość i rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają także koncentrację i zdolności motoryczne malucha. 

Data dodania: 2010-09-15

Wyświetleń: 2567

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wędrując po zakamarkach wirtualnego świata trafiamy na wiele stron oferujących gry dla dzieci, które nie spełniają naszych wymagań. Na szczęście powstaje coraz więcej projektów skierowanych tylko i wyłącznie dla maluchów. Obecnie istnieje wiele pozytywnych miejsc w sieci – stron www i portali społecznościowych dla rodziców i ich dzieci. Duża część z nich jest rozbudowywana o gry edukacyjne dla najmłodszych.

Pod wieloma adresami www rodzice mogą znaleźć układanki dla maluchów dostosowane do ich potrzeb i umiejętności. Dużo z nich skierowanych jest zwłaszcza dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to zwykle przyjazne strony, co sprawia, że rodzic może mieć pewność, że jego dziecko jest w pełni bezpieczne, znajduje się na stronie o odpowiedniej treści i przystosowanej całkowicie do jego wieku. Dużą zaletą stron z grami est dana rodzicom możliwość przystosowania stopnia trudności gry do umiejętności dziecka.

Komputer i internet dają w obecnych czasach ogromne możliwości, nie tylko dorosłym. Obecnie także strony dla dzieci pozwalają młodym użytkownikom na naukę poprzez własne działania, a taki sposób uczenia jest najbardziej rozwijający w okresie wczesnego dzieciństwa. Ważne jest to, że młodsze dzieci mając za przewodnika rodzica lub opiekuna, bawią się wspólnie i spędzają czas aktywnie.

                                         

Jak widać, także komputer i internet mogą przyczynić się do zawiązywania silnej więzi między rodzicami i dziećmi, a dodatkowo pozwalają na wspólne spędzenie czasu. Dodatkowo edukacyjne gry dla dzieci w wieku +2 lata dostępne na stronach www wpływają na ich prawidłowy rozwój. Oprócz tego, że ćwiczą cierpliwość i rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają także koncentrację i zdolności motoryczne malucha. Systematycznie aktualizowane i rozbudowywane zestawy gier sprawiają, że nauka przez zabawę jest dla dziecka przyjemnością. Takie połączenie powoduje, że dziecko łatwiej i szybciej niż w tradycyjny sposób, przyswaja wiadomości i nowe umiejętności.

Licencja: Creative Commons