Przyczyn rozpoczęcia palenia papierosów jest wiele. U młodych jest to chęć naśladowania dorosłych, ciekawość, czy potrzeba imponowania rówieśnikom. Pierwszy papieros w życiu każdego z nas głównie zapalany jest na skutek zachęty, i namowy przez innych, a także żeby nie wyróżniać się otoczenia.

Data dodania: 2010-09-15

Wyświetleń: 2184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dużo osób nie jest świadomych jaki wpływ na nasz organizm ma palenie papierosów. Czy jesteś biernym palaczem czy aktywnym lub może dosłownie "smokiem", Twój organizm i tak może wydalić z siebie tyle samo substancji szkodliwych. Według przeprowadzonych badań, zdrowy człowiek może wydalić z siebie toksyn o wartości 8 papierosów. Czytając to, dużo osób pewnie oddycha z ulgą, bo stwierdzą, że oni własnie tyle dziennie palą.

No dobrze przyjmując tą tezę, dochodzimy do wniosku, że możemy palić 8 papierosów, bo tyle jesteśmy w stanie dziennie wydalić toksyn z naszego organizmu. Co jednak z otaczającym nas środowiskiem? I tutaj zaczynają się schody...

Jeżeli, żyłoby się z daleka od cywilizacji, mając własne samowystarczalne - naturalne gospodarstwo, a dookoła świeże i nieskażone niczym powietrze możnaby było palić 8 papierosów dziennie. My jednak żyjemy w troche innym świecie...

Wpływ smogu w mieście - dwutlenek węgla i inne szkodliwe substancje wytwarzane przez samochody i nie tylko, również wpływają na nasz organizm, zatruwając go. W łatwy sposób dodając wszystkie czynniki szkodliwie wpływające na nasz organizm, widać, że pula 8 papierosów dziennie do wykorzystania topnieje w zastraszającym tempie.

Osobiście zastanawiam sie, czy w dużych miastach limit ten nie jest czasem całkowicie wykorzystany, nawet bez palenia papierosów. Pewnie tak jest i wcale bym się nie zdziwił.

Co więc robić jeżeli palisz, a chcesz zwiększyć sobie limit teoretycznych 8 papierosów?

Najlepszym rozwiązaniem, byłoby całkowite odejście od nałogu. Wówczas Twój organizm poradziłby sobie lepiej z otaczającym nas środowiskiem, a Tobie wynagrodziłby się lepszą kondycją i zdrowiem. Jednak jeżeli już musisz palić, antyoksydanty oraz inne witaminy na pewno pomogą Ci w oczyszczaniu organizmu.

Odpowiednim suplementem dla palących nałogowo, oraz biernych palaczy, jest produkt, który zawiera wszystkie niezbędne antyoksydanty, w celu przyspieszenia wydalania z organizmu toksyn zawartych w dymie papierosowym, oraz w celu poprawienia pracy układu oddechowego, czyli preparaty zawierające witaminę C, witaminę E, owoc Cayenne, kwas elagowy, selen i cynk organiczny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena