Dieta jest to racjonalne żywienie się. W dzisiejszych czasach wiele osób kojarzy dietę z terapią odchudzającą i jest w tym racja. Bowiem istnieje wiele diet mających na celu tylko odchudzanie.

Data dodania: 2010-10-13

Wyświetleń: 1860

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiednio dobrana dieta do naszego organizmu, powinna nie tylko zapewniać nam wszystkich składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, ale również powinna utrzymywać "łądną sylwetkę". Niestety ostatnio można zauważyć, że istenieje bardzo dużo rodzai diet, które wpływają owszem odchudzająco na nasz organizm, jak również go wyniszczają, a nawet mogą doprowadzić do zapalenia wątroby, jeżeli są bardzo długo stosowane.

Przykładem więc niech będzie powszechna na ten moment dieta białkowa, która przynosi bardzo dobre efekty w postaci zgubienia paru ładnych kilogramów, po paru tygodniach stosowania może dojść do spadku odporności immunologicznej, również do zaburzeń równowagi organizmu, zakwaszając go w ten sposób. Stosować tą dietę należy "z głową". Po jej stosowaniu należy oczyścić swój organizm i jeść bardzo zdrowo i racjonalnie. Czyli znowu odpowiednia dieta. Bez niej kilogramy poprzez zaburzenie homeostazy wrócą, a do tego mamy następny problem na głowie związany z zakwaszeniem organizmu. Zaczyna się więc w ten sposób błędne koło.

Odpowiednią dietą dla każdego z nas, powinna być dieta dla grupy krwi. Istnieją 4 rodzaje grup krwi. Grupa krwi A, B, AB oraz 0. Każda z tych grup krwi ma inne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i witminy. Na dany produkt spożywczy każda z tych grup reaguje inaczej. Istnieją tabele, co dana grupa krwi może jeść, czego powinna unikać, a co jest dla niej obojętne. Dieta zgodna z grupą krwi, poprzez dostarczanie odpowiednich składników żywieniowych, stymuluje organizm do prawidłowej pracy, co w efekcie odbija się lepszą kondycją organizmu, przyspieszeniem metabolizmu i chudnięciem. Nie jest to jednak szybki proces. Trzeba przestrzegać diety cały czas aby nie mieć problemów z nadwagą i kondycją.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena