Trendy w depilacji, nie ma co ukrywać, wyznaczają również gwiazdy. Ostatnim światowym hitem stała się depilacja naturalna, którą lansują Jennifer Aniston, Eva Parker- Longoria i inni. Sprawdźmy czy rzeczywiście jest taka cudowna.

Data dodania: 2010-09-11

Wyświetleń: 2884

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Depilacja to temat, z którym zmaga się każda z nas. Istnieje mnóstwo sposobów jej przeprowadzania, co chwilę pojawiają się nowe preparaty , a stare zostają konsekwentnie ulepszane. 

Depilacja naturalna, zwana potocznie cukrowaniem dostępna jest oczywiście w salonach kosmetycznych, taki zabieg kosztuje ok. 120zł. Depilacja ta polega na usuwaniu włosów za pomocą masy złożonej z cukru, soku z cytryny i kojących ziół, nieraz dodaje się do niej także miodu. Choć na świecie metoda ta to nowość jej historia sięga właściwie dawnych wieków. Mieszkanki Wschodu od dawien dawna używają karmelu- rozpuszczonego cukru do depilacji właśnie.

            Oczywistą zaletą „cukrowania” jest przede wszystkim ekologiczność. Ze względu na naturalne składniki jest to metoda chętnie wybierana przez osoby dbające o środowisko, a także wrażliwe na punkcie chemikaliów. Dzięki takim składnikom jak cukier, miód, sok z cytryny, mamy pewność, że nie zatruwamy swojej skóry szkodliwymi substancjami chemicznymi, jak się to dzieje w przypadku używania zwykłych kremów do depilacji.

            Ponadto depilacja cukrem jest zdecydowanie mniej bolesna niż zabiegi za pomocą wosku, którego odrywanie każda z nas ćwiczyła. Pamiętamy jak bardzo boli zrywanie plastrów, jak cisną się łzy do oczu i ledwo możemy się powstrzymać od krzyczenia, albo nawet nie próbujemy tego robić i drzemy się na cały dom. Dzięki depilacji naturalnej koniec z tym. Pasta cukrowa nie przykleja się bezpośrednio do włosków tylko delikatnie je okleja, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu.

            Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że sama możesz przygotować sobie pastę. Potrzebne będą ci do tego: wyciśnięty sok z cytryny (pół dużego owocu), dwie łyżeczki wody, pół szklanki cukru, ewentualnie łyżeczka miodu. Sok z cytryny wlej do garnuszka, dodaj trochę cukru i gotuj mieszając, po chwili dodaj resztę cukru i jeśli chcesz miód. Gotuj dalej i po chwili zalej wodą. Całkowity czas gotowania to ok. 10 min., pamiętaj aby co pewien czas zamieszać masę. Będzie gotowa, gdy uzyska karmelowy kolor. Wtedy wyłącz gaz, przelej preparat do miski i odstaw, żeby ostygł i zgęstniał.

            Uzyskaną mieszankę nakładaj na włoski w przeciwnym kierunku do ich wzrostu, rozmasuj preparat i po kilku minutach przyłóż materiałowe paski, za pomocą których oderwiesz pastę. Pamiętaj, żeby zrywać je pod włos. Po zabiegu resztki pasty zmyj ciepłą wodą, a skórę posmaruj łagodzącym balsamem.

            Zabieg ten możesz powtarzać kiedy tylko chcesz. Depilacja naturalna jest skuteczna nawet przy bardzo małych włoskach, gdy maja 1-2 milimetry. Dzięki temu nie musisz czekać, aż odrosną, tylko depilować się na bieżąco. W ten sposób na stałe zachowasz gładką skórę tak bardzo cenioną przez wszystkie kobiety.          

Depilacja naturalna właściwie nie posiada wad, może jedynie to, że jest nieco wymagająca jeśli decydujesz się na samodzielne przygotowywanie pasty. Pod każdym innym względem należy ja zdecydowanie polecać. Jest bezpieczna dla skóry. Ponieważ stosuje się ją na zimno, nie ma możliwości, abyś poparzyła się. Wyciąg z ziół chroni natomiast przed podrażnieniami, również zawarty w niej miód ma właściwości kojące. Używając pasty cukrowej masz gwarancję, że nie dostaniesz alergii, ani nie zatrujesz się żadnymi substancjami chemicznymi. Jest to najlepsze rozwiązanie depilacyjne dla współczesnej ekokobiety!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena