" O rany już zaraz musze wychodzić! Gdzie moja bluzka? Jest... Okey. Nawet pasuje do tych spodni. Tylko co zrobić włosami. Wyglądają strasznie!! " Nieraz zdarza nam się stanąć w obliczu takiej sytuacji. Szybkie tempo życia może doprowadza do potrzeby wypracowania skutecznych i szybkich sposobów na załatwienie różnych spraw.

Data dodania: 2010-09-09

Wyświetleń: 2447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ułożenie włosów może stać się właśnie taką rzeczą, którą byśmy chciały prosto i natychmiastowo załatwić przy tym nie tracąc na olśniewającym wyglądzie. Jak szybko i prosto poradzić sobie ze zrobieniem odpowiedniej fryzury np. na imprezę czy spotkanie służbowe. Oto kilka pomysłów:

Zebranie włosów w tzw. koński ogon lub kok

Przy lekko przetłuszczonych, czy wysuszonych i niesfornych kosmykach zebranie ich w kucyk pozwoli nam na ukrycie tych defektów. Fryzura ta jest bardzo uniwersalna. Można do niej dodać jakiś mały akcent w postaci ozdób do włosów np. kokard, kwiatów, opasek, czy kosmetyków nadającym połysk. Z takimi dodatkami od razu jesteśmy gotowe na szaloną imprezę, romantyczny wieczór , czy ważne spotkanie z ludźmi z pracy.

Jest to sposób skierowany do grupy kobiet, posiadających odpowiednią długość włosów. Nie musimy mieć jednak bardzo długich włosów, gdyż możemy do tej fryzury użyć wsuwek, spinek czy opaski. Dodatkowo przy odpowiednim doborze tych ozdób pomogą one dodać naszej twarzy blasku.

Najważniejszym atutem "końskiego ogona", oprócz zręcznego zakrycia kiepskiej kondycji naszych włosów, jest odsłonięcie naszej twarzy. Pięknie podkreśla wszystkie linie naszej buzi. Połączenie tej fryzury z ładnie rozświetloną cera sprawi, że nasz wygląd będzie olśniewający.

Kosmetyki przydatne do szybkiego ułożenia włosów

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić sobie kucyka, bo mamy za krótkie włosy, czy po prostu nie pasuje do naszej twarzy taka fryzura możemy po szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do stylizacji. W ofercie znajdziemy środki utrwalające, chroniące przed szkodliwym działaniem suszarek i prostownic, czy zapobiegające puszeniu się włosów. Za ich pomocą możemy szybko zrobić jakąś prostą fryzurę i ją utrwalić i dodać blasku.

Ułożenie fryzury przy suchych i zniszczonych włosach

Suche i zniszczone włosy często wywołują efekt tzw. szopy na głowie. Poradzimy sobie z nimi także za pomocą kosmetyków do pielęgnacji włosów. Istnieją różne szybko działające odżywki, fluidy i balsamy, które nie potrzebują spłukiwania i są łatwe w obsłudze.

Możemy również użyć jedwabiu w płynie, który jest dużo tańszy od większości produktów, a podobnie jak one sprawi, że nasze włosy będą elastyczniejsze i lśniące.

Przy braku czasu na podobne zabiegi i wyruszanie do sklepu po jakiś specjalistyczny kosmetyk, możemy wsmarować w suche końcówki dowolny tłusty krem np. przeznaczony do ochrony przed mrozem. Nasze włosy będą wtedy wyglądały zdrowiej, a odstające nieestetycznie kosmyki będą już na swoim miejscu.

Zapobiegaj, będzie łatwiej

Widzimy, że jest wiele sposobów na błyskawiczną poprawę włosów. Jednak nawet najszybciej działający i najskuteczniejszy kosmetyk nie zastąpi codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy także o jak najrzadszym stosowaniu prostownic, suszarek i lokówek. Nie czeszmy mokrych włosów i nie suszmy ich poprzez mocne wycieranie w ręcznik. Używajmy szczotek z naturalnego włosia lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami do loków. Starajmy się systematycznie odżywiać skórę głowy za pomocą domowych mikstur lub odżywek dostępnych na rynku kosmetycznym. Działania te zapobiegną przykrym niespodziankom związanym ze słabą kondycją naszych włosów i ich nieestetycznym wyglądem. Wiadomo, że każda z nas jest inna. Niektóre mają włosy cienkie, inne z tendencją do niesfornego układania się. Są jeszcze te wręcz idealne z gęstymi i mocnymi włosami, które prawie w każdy sposób można uformować. Możemy pomyśleć, że to niesprawiedliwe, ale właśnie te cechy tworzą nas. Nasze piękno. Dbając oto piękno stajemy się pewniejsze siebie. Wydobądźmy zatem z naszych włosów to co piękne i cieszmy się sobą.

 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena