Miłośnicy autobusów wszelkiej maści od lat mogą rozwijać swoją pasję dzięki grom wideo, pozwalającym zasiąść za kierownicą wirutalnego pojazdu. Wśród biblioteki gier tego typu wyróżnia się jednak pozycja... boleśnie wyjątkowa.

Data dodania: 2010-08-31

Wyświetleń: 3159

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Desert Bus to pomyłka. Żart. Kpina. Na dodatek niezbyt wyrafinowana. Myślisz, że znajdziesz tu autokary? Owszem, cały jeden. Że gra zaoferuje wyzwanie - trudne trasy i wymagające przewozy międzynarodowe w niesprzyjających warunkach? Nic z tego. Jak wskazuje sam tytuł, będziesz jeździć tylko po pustynnej drodze. To może przynajmniej Desert Bus realistycznie odwzorowuje pracę kierowcy? Cóż...

Prowadzenie autobusu jest w Desert Bus celem samym w sobie. Masz przed sobą prostą drogę (dosłownie - nie uświadczysz zakrętów), monotonny krajobaz i bliżej niesprecyzowany cel, odległy w czasie o wiele godzin. Ukończenie kursu może bowiem potrwać nawet pół dnia. Czym zostaniesz wynagrodzony za wytrwałość? Możliwością... wyruszenia w drogę powrotną.

Jeśli jeszcze nie wiesz, że masz do czynienia z grą-żartem, zwróć uwagę na kolejną złośliwość ze strony jej twórców. Mógłbyś przecież wcisnąć gaz do dechy i zająć się czymś innym - droga prosta, wybojów brak, można pójść na łatwiznę, prawda? Nieprawda, bowiem w wirutalnym autobusie umieszczono wadę konstrukcyjną. Pojazd nieustannie znosi w prawo, przez co konieczne staną się drobne korekty kierunku jazdy.

Dziś patrzymy na Desert Bus z innej perspektywy, ale w dniu premiery każdy, kto wydał na tę grę pieniądze, czuł się zawiedziony. Nic dziwnego - w końcu nieświadomie zapłacił za to, by stać się obiektem kpin. Zdecydowanie lepszą inwestycją były prawdziwe bilety autokarowe. Jako gra Desert Bus nie ma do zaoferowania absolutnie niczego. Jest brzydka i nudna. Jako dowcip byłaby akceptowalna, gdyby udostępniono ją za darmo. Obecnie mogą zainteresować się nią wyłacznie kolekcjonerzy. Tak czy siak - Desert Bus trudno komukolwiek polecić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena