Dzięki kampanii reklamowej Adwords możemy szybko i skutecznie zwiększyć liczbę klientów i ten kto raz spróbował wie o tym doskonale. Niemal każdy sam może uruchomić Adwords - problem w tym aby nie zmarnować pieniędzy.

Data dodania: 2010-08-27

Wyświetleń: 1975

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krok 1 – Wybór fraz

Przystępując do tworzenia kampanii mamy już zestaw słów kluczowych związanych z naszą działalnością. Jednak zanim wykorzystamy warto je dokładniej „przejrzeć”. Wykorzystując „Narzędzie propozycji słów kluczowych” testujemy frazy, wybierając ostatecznie słowa o dużej liczbie wyszukiwań i jednocześnie niskiej stawce CPC np. 0,25zł.
Wspomniane narzędzie sugeruje także synonimy podanych fraz co w praktyce okazuje się bardzo przydatne i pozwala obniżyć koszty pozyskania klientów. Dobry wybór fraz jest kluczem do efektywnej kampanii.

Krok 2 – Reklamy

Mając już wybrane frazy kluczowe, należy stworzyć odpowiadające im reklamy. Z tworzeniem tekstów reklamowych możemy zdać się na intuicję jednak lepiej trzymać się sprawdzonych wytycznych co poprawia CTR reklamy oraz zmniejsza koszty kampanii.
Interesująca nas fraza kluczowa powinna wystąpić w tytule reklamy. Kolejne wystąpienie frazy musi nastąpić w pierwszym bądź drugim wierszu opisu. Pole wyświetlające adres powinno także zawierać frazę zaraz za adresem strony. Istnieje jeszcze kilka strategii i trików mogących zwiększyć CTR, ale to materiał na osobny artykuł.

Krok 3 – Start kampanii

Po frazach i reklamach czas na ustawienia kampanii. Adwords oferuje nam dużo różnych możliwości. Na początku ustawiamy zasięg, może być obszar całej Polski, województwa lub np. miasta i obszarów mu bliskich (definiujemy promień o danej odległości). Zasięg wybiera się zgodnie z działalnością przedsiębiorstwa. Sklepy internetowe - cała Polska, małe firmy usługowe – obszary województwa. Oczywiście ostatecznie wszystko zależy co chcemy osiągnąć. Ważną rzeczą jest ustawienie limitu dziennego budżetu, aby w pełni kontrolować wydatki. Dla dużych kampanii jest to ok 50zł na dzień, ale są też efektywne kampanie z dziennym limitem w kwocie 2,5zł. Certyfikowani specjaliści Adwords służą pomocą w doborze optymalnego budżetu.

Krok 4 – Optymalizacja i wnioski

Po uruchomieniu kampanii nie należy zostawiać jej i czekać, aż się skończy by wyciągnąć wnioski tylko trzeba monitorować jej przebieg. Należy wykluczać nieefektywne miejsca docelowe w sieci reklamowej oraz zarządzać stawkami CPC. Jeśli widzimy, iż średnie CPC jest wyższe niż nasze maksymalne CPC to powinniśmy je podwyższyć aby mieć pewność wyświetlania naszych reklam. Jeśli Wskaźnik Jakości jest równy lub poniżej 4 należy zastanowić się dlaczego tak jest i dążyć do jego podniesienia.

Skorzystanie z wyspecjalizowanej agencji interaktywnej gwarantuje nam, iż ani jedna złotówka nie będzie zmarnowana, gdyż doświadczenie i nabyta wiedza zwiększa zwrot z inwestycji – a przecież tylko to się liczy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena