Dieta proteinowa- jest to dieta, którą każdy z nas może stosować w domu. Jak wszystkie sposoby odchudzania posiada ona swoje wady i zalety. W tym miejscu postaram się je wyartykułować.

Data dodania: 2010-08-04

Wyświetleń: 2636

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dieta ta składa się z 4 etapów. Najważniejsza w tej diecie jest kolejność etapów, której nie wolno zmieniać. Dr Dukan nie tłumaczy, co jest zakazane, ale wręcz przeciwnie, mówi, co wolno, a nawet trzeba jeść. Nie stawia też warunków dotyczących ilości jedzenia. Jedynym wymogiem jest picie koktajlu proteinowego – codziennie rano na każdym etapie stosowania diety.

 

 

Jakie są wady i zalety stosowania tej diety?

Główną zaletą jest to, że nie musimy ograniczać się z jedzeniem. Możemy jeść produkty smaczne i zdrowe. Nie będziemy zatem cierpieć w trakcie diety proteinowej z powodu tzw. pustego żołądka! Kolejną zaletą tej diety jest jej bezpieczeństwo, nie przyniesie ona uszczerbku na naszym zdrowiu. Stosując dietę proteinową zdrowo się odżywiamy, zatem nasze samopoczucie będzie lepsze i będziemy mieć więcej energii. Jednak najważniejszym atutem i zachętą, by wypróbować akurat tę dietę jest fakt, że w przeciągu 2-3 miesięcy możemy pozbyć się nawet 15 kilogramów.

 

Przejdę teraz do omówienia wad wiążących się ze stosowaniem diety proteinowej. Dieta ta jest dość restrykcyjna (szczególnie jej pierwsza faza) i chociaż nie będziemy chodzić głodni, uciążliwa jest monotonia posiłków. W ciągu pierwszych dni istnieje ryzyko odczucia zmęczenia i osłabienia. Po czwartym dniu diety możemy się także liczyć z wystąpieniem zaparcia. Lekkie uczucie głodu powinno zniknąć po trzecim dniu stosowania programu.

 

Wydaje się, że zalety diety proteinowej znacznie przewyższają jej wady. Zatem do dzieła!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena