1 głosów

Feromony są znane od wielu lat, szczególnie internet jest pełny reklam i ofert związanych z feromonami. Prawie każdy wie jak mają działać ale czy naprawdę działają, czy zadowoleni komentujący są naprawdę zadowoleni?

Istnienie feromonów jest udowodnione naukowo. Przykładowo, mrówki poszukują pożywienia błądząc losowymi drogami a kiedy znajdą jego źródło, zaczynają wydzielać feromony. Mrówka niosąca kawałek swojej zdobyczy do schronienia pozostawia za sobą ślad zapachowy, inne mrówki, które trafią na taki ślad rozpoczynają wędrówkę po nim w kierunku pożywienia (oddalając się od mrowiska), trafiają na zdobycz pierwszej mrówki, biorą po kawałku i wydzielając feromony niosą te kawałki do mrowiska. Ślad feromonowy staje się jeszcze bardziej wyczuwalny, co zwabia pozostałe błądzące mrówki. W momencie kiedy źródło pożywienia się wyczerpie, mrówki nie znajdując go rozchodzą się w losowych kierunkach, nie wydzielając już zapachu a wcześniej utworzona ścieżka zanika.

Mrówki są tylko jednym z przykładów używania zapachów w różnych czynnościach swojego życia. Inne przykłady są już bardziej związane z naszym tematem, a chodzi tu o wydzielanie zapachów przyciągających płeć przeciwną. Zapachy takie wydzielane są przez gruczoły znajdujące się w skórze różnych ssaków, w tym także ludzi. Nie będę rozpisywał się na temat zwierząt bo nie to nas w tej chwili interesuje.

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś będąc w jakimś miejscu publicznym przejść koło kogoś kto zapadł Ci głęboko w pamięć. Już od pierwszego momentu poczułeś (poczułaś) coś dziwnego widząc tego "zachwycającego przechodnia", nie koniecznie musiała (musiał) być wyjątkowo piękna (przystojny), ale miała (miał) "to coś". To coś, to prawdopodobnie feromony (naturalne lub sztuczne), wyczuwalne są przez nas pewnym organem znajdującym się w nosie - przekazuje on informacje do mózgu o odebranym bodźcu w sposób, którego nie rozumiemy - właśnie takie dziwne uczucie zachwytu. Jeśli mamy szanse porozmawiać z osobą, która nas w taki sposób "zachwyciła", jesteśmy dla niej bardzo mili, chcemy być pomocni a często pragniemy ją zdobyć i zalecamy się do niej - jest to typowe działanie feromonów.

Feromony zatem są czymś wspaniałym a czy działają? Te naturalne, na pewno tak. Z tym, że człowiek nie posiadł umiejętności wydzielania ich "na zawołanie", dlatego z pomocą przychodzą nam producenci kosmetyków. Oferują oni różnorodne feromony, często w bardzo dużych cenach. Ceny te sprawiają, że niewiele osób decyduje się na ich zakup a jeśli się już ktoś zdecyduje, to wydając taką kwotę chce zobaczyć jak najlepsze efekty. Efekty działania zauważalne są w każdym przypadku, jednak nie wiadomo co powodowane jest działaniem feromonów a co powoduje sama wiara w ich działanie.

Podsumowując - jeśli jesteś nieśmiałym człowiekiem, masz problemy z kontaktami międzyludzkimi, albo chcesz je troszkę polepszyć, warto zastanowić się nad zakupem feromonów. Najlepiej za większe pieniądze - te feromony są lepszej jakości i nawet jeśli ich działanie nie jest takie jak obiecuje sprzedawca, to Twój stosunek do ludzi, powodowany pewnością siebie jaką daje użycie drogich feromonów, diametralnie się zmieni. Zmiana ta spowoduje zmianę nastawienia innych ludzi do Ciebie i w ten sposób feromony spełnią swoje zadanie.

Licencja: Creative Commons