Nk skrót używany przez zastępy polskich internautów stal sie  oficjalną nazwą naszej-klasy. W jakim celu ludzie odpowiedzialni za kierunek rozwoju najchętniej odwiedzanego serwisu społecznościowego zdecydowali sie na taki krok?

Data dodania: 2010-07-29

Wyświetleń: 1816

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nasza-klasa dawno przestala funkcjonować, jako wyszukiwarka i miejsce spotkań znajomych ze szkolnych lat. Dla większości użytkowników portal w jego pierwotnej formie szybko stal sie "za ciasny". Ile można przeglądać zdjęcia znajomych, dodawać i czytać komentarze na nk. Ci, którzy pamiętają wiecznie przeciążone serwery i poobijanego pana gąbkę wiedzą, że serwis nie oferował wtedy nic więcej.

To musiało się zmienić. Pieniądze od inwestorów pozwoliły raz na zawsze pozbyć się problemów technicznych. Nastał czas na rozwój serwisu i lepsze spieniężenie wygenerowanego ruchu. Wprowadzono płatne prezenty, opcje super zdjęcia, ale przede wszystkim użytkownikom zaproponowano, eurogąbki. Dzięki tej nowej wewnętrznej walucie wszelkie zakupy na nk stały się znacznie prostsze. Kolejnym pomysłem ekipy z Wrocławia była raczej chłodno przyjęta platforma mikroblogowa. Po niedługim czasie dołączył do niej komunikator nktalk.

W między czasie pojawiło się poważne zagrożenie w postacie Facebook’a. Gigant zza oceanu zaczął dynamicznie zdobywać polskich użytkowników. Zespół nk nie mógł biernie się temu przyglądać. Wraz z nadejściem wakacji przygotowano szereg zmian. Czas na ich wprowadzanie nie jest przypadkowy, bowiem większość użytkowników nk nie ma skończonych 18 lat, więc o tej porze roku mają mnóstwo czasu, co powinno przekładać się na wzrost ruchu. Jednak jak zatrzymać użytkowników jak najdłużej w obrębie serwisu? Sięgnięto po sprawdzony przez bezpośrednia konkurencję sposób: uruchomiono platformę aplikacji. Na początek zaproponowano kilka gier. Mimo, że od chwili ich uruchomienia upłynęło niewiele czasu już można powiedzieć o sukcesie (dokonano ponad 5 milionów instalacji). Zapowiedziano również uruchomienie systemu grup – bardzo brakującego elementu.

Eurogąbki, mikroblogi, komunikator, gry, grupy te wszystkie elementy odmieniły lub odmienią wizerunek naszej-klasy. Poszukiwania znajomych ze szkolnych lat zeszły na dalszy plan. Stara nazwa przestała oddawać współczesny dynamiczny charakter serwisu. Nowa krótsza lepiej pasuje do kierunku obranego przez zarząd. Dodatkowo jest po prostu wygodniejsza. Za kilka lat gdy ktoś będzie używał nazwy nasza-klasa pewno usłyszy pytanie: chodzi Ci o nk?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena