Codziennie pozbywają się dobrowolnie części swojej prywatności, dzieląc się często bardzo intymnymi zdjęciami z całym światem. Kto to taki? Użytkownicy naszej klasy! Przeczytaj o tym co można znaleźć wśród zdjęć na nk.

Data dodania: 2010-08-08

Wyświetleń: 3170

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polacy coraz chętniej dzielą się swoimi prywatnymi zdjęciami na najpopularniejszym polskim portalu społecznościowym: nk (od niedawna jest to nowa oficjalna nazwa naszej-klasy). Na portalu zarejestrowanych jest ponad trzynaście milionów aktywnych użytkowników, którzy dodają tysiące zdjęć w każdej minucie, dwadzieścia cztery godziny na dobę – jest, więc co przeglądać!

Po ogromnych zbiorach zdjęć na nk możemy poruszać się często bez przeszkód. Mało, który użytkownik myśli o zablokowaniu galerii swoich zdjęć dla osób postronnych. Korzystają z tego różnego rodzaju strony internetowe i blogi, których właściciele wyszukują, co bardzie szokujące i pikantne zdjęcia. Prezentują je potem na łamach swoich projektów.

Co można znaleźć na zdjęciach z naszej klasy? Praktycznie wszystko, jeśli wyobrazimy sobie dowolną sytuację z życia codziennego możemy być pewni, że na naszej klasie już są odpowiednie fotografie.  Poznajemy cudze łazienki, schody i drzwi. Dwie ostatnie pozycje cieszą się u Polaków zaskakująco dużą estymą, jako tło. Dowiemy się, na czym Kowalski ogląda telewizję i czym wozi dzieci do szkoły. Jakie zwierzaki trzyma w domu i gdzie jeździ z rodziną na wakacje.

Nie samymi zdjęciami żyje nasza klasa, równie ważne są wymyślne i ciekawe opisy do zdjęć na nk. Tutaj twórcy prześcigają się w byciu oryginalnymi. Wiersze, rymowanki, fragmenty tekstów z piosenek i cytaty pod zdjęciem to standard. Bardziej kreatywne jednostki dekorują zdjęcia na naszej klasie dziesiątkami pinezek – po najechaniu kursorem fotografia potrafi nabrać całkiem nowego znaczenia.

Spotyka się również fotografie ludzi w wydawałoby się intymnych sytuacjach na przykład załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne w toalecie – tacy pozują przeważnie z szerokim uśmiechem. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej! Zdjęcia w samej bieliźnie? Proszę bardzo jest ich na pęczki, możemy pooglądać, co Polki i Polacy noszą pod ubraniami. Zresztą zdjęcia bez bielizny też nie są czymś niebywałym. Zdarzają się też wyjątkowe jak niemowlak obsypany banknotami lub mężczyzna z całą głową barana w kuchni.

Zdjęcia na nk i opisy do nich dołączone mogą nam powiedzieć dużo, ale na pewno nie powiedzą nam wszystkiego.  Nie możemy zapominać, że nawet najdziwniejsze fotografie są wybierane tak, aby przedstawiały wizerunek, do jakiego dąży dana osoba. Prawdziwe oblicze może być daleko bardziej skomplikowane.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena