Nie od dziś wiadomo, że malutki umysł dziecka potrzebuje stymulacji : ruchowej, wzrokowej, dotykowej - a im dziecko większe, tym bardziej rosną potrzeby jego kreatywnej zabawy i nauki. Jak zabawki Schleich - figurki zwierząt dla maluszka mogą rozbudzić jego szacunek do przyrody?

Data dodania: 2010-07-16

Wyświetleń: 1967

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziecięca wyobraźnia to prawdziwa kopalnia wyjątkowych pomysłów!

Dowodem na to, są między innymi dość twórcze prace plastyczne naszych pociech, wykonywane za pomocą kredek, mazaków, farb. Są to też nierzadko figurki wykonywane z papieru lub plasteliny. Dzieci potrafią tak naprawdę wyczarować COŚ dosłownie Z NICZEGO. Dla nich na przykład zwykły patyczek o ciekawym kształcie, może pełnić rolę pistoletu a z dołączonym sznurkiem może stać się wędką. Kamienie mogą posłużyć jako „naturalne" klocki do stworzenia ciekawej wieży lub innej budowli.


Wiedząc jak ważna jest dziecięca wyobraźnia, należy ją odpowiednio wspierać i rozwijać. Dobrym pomysłem mogą okazać się tutaj specjalne zabawki w postaci figurek zwierząt czy ludzi. Świetnym wyborem mogą okazać się tutaj zabawki schleich.

Są to kolekcjonerskie, ręcznie malowane figurki. Przypominają one realne postacie oraz przedmioty jakimi postacie te posługują się na co dzień. Wśród zabawek tych znajdują się zarówno figurki zwierząt dzikich jak i tych domowych oraz różnego rodzaju roślinność. Dzieki takim pomysłom - dzieciaki poznają przyrode, uczą sie szacunku do niej, moga dotykac i bawić się dzikim gatunkami zwierząt, czy pobawić choćby pandą lub tygrysem szablozębnym.

Ponadto figurki schleich to także Indianie oraz liczne baśniowe i bajkowe postacie wiernie oddające oryginalne modele (nawet te nieco wyimaginowane). Bawiąc się nimi, dzieci nie tylko bliżej poznają określoną rzeczywistość. Możemy poprosić na przykład naszą pociechę by wymyśliła obrazkową historyjkę z udziałem danej figurki.

Taka zabawa wzmocni i pobudzi dziecięcą wyobraźnię a przy tym, sprawi że dziecko zajmie się twórczą i naprawdę pożyteczną dla niego zabawą na wiele długich godzin.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena