Ostatnimi czasy popularne stało się korzystanie z usług doradców kredytowych (internetowe Open Finance albo specjalistyczne porady kredytowe kredyt-pro.pl). Na ile jednak można korzystać tym instytucjom i wierzyć, że dzięki temu uda nam się uzyskać najtańszy kredyt?

Data dodania: 2010-07-05

Wyświetleń: 2397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy żyją z prowizji od Twojego kredytu!

Nie warto zatem opierać swoich decyzji kredytowych tylko i wyłącznie na jednej poradzie finansowej. Wiadomo, że duży może więcej. Może dlatego warto najpierw skorzystać z oferty największych wspomnianych firm.

Pamiętajmy jednak, że także niewielkie serwisy kredytowe mogą nam zaoferować najtańszy kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Przecież nie zawsze tylko giganci podpisują wygodne umowy z bankami. Mali doradcy kredytowi mogą czasem o wiele szybciej przygotować nam dokumenty do kredytu i zapewnić wpływ gotówki na konto bankowe.

Doradca tez człowiek i czasem się myli.
Na wybór kredytu (czy każdego innego produktu finansowego) ma wpływ setki czynników. Symulacje kredytowe przeprowadzane przez banki często różnią się od siebie. Dlatego czasem zmiana jednego z czynników przedstawianych we wniosku kredytowym może drastycznie zmienić warunki naszej umowy z bankiem.

Warto zatem skrupulatnie kontrolować wszelkie działania doradcy kredytowego i upewnić się np. Że zawarł w symulacji informacje o naszej dobrej historii kredytowej i braku zaległości w BIK-u.

Sprawdźmy ofertę najlepszych.
Często przed udaniem się do doradcy warto sprawdzić kredyty oferowane bezpośrednio w okienku bankowym. Najlepiej sprzedający się kredyt PKO BP 'max pożyczka mini rata' najczęściej będzie miała najniższą ratę, jeśli kupimy ją właśnie w banku, a nie u doradcy.

Sprawdzajmy zatem kilka ofert doradców kredytowych oraz oferty banków niezależnie od tego, a z pewnością znajdziemy swój najtańszy kredyt..

Licencja: Creative Commons
0 Ocena