O cmsach słów kilka, po co nam to, jak to działa, dla zastanawiających się czy warto coś takiego mieć na swojej stronie. Funkcjonalność systemu zarządzania treścią.

Data dodania: 2010-07-01

Wyświetleń: 1660

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na rynku mamy wachlarz ofert cmsów, czyli systemów zarządzania treścią. Pytanie jest nie jak odnaleźć system cms, tylko jak go obsługiwać. Niektóre cmsy mają zaawansowane możliwości edycji, co może odstraszyć użytkownika. Gdy posiadamy stronę internetową, zrobioną przez programistów, to musimy ją jakoś aktualizować, żeby nie stała się martwym końcem naszej działalności w Internecie. Chcemy dodawać nowe informacje jak tylko jesteśmy w ich posiadaniu. Skoro nie potrafimy zaprogramować strony w specjalnych językach programowania do tego stworzonych, chcemy umieć to zrobić łatwiej. Dzięki systemowi zarządzania treścią, dodajemy informacje w sposób przyjazny i przejrzysty. Zazwyczaj dostajemy login i hasło do cmsa oraz specjalny adres internetowy, pod którym znajdziemy nasz panel. Logujemy się i naszym oczom pokazują się takie opcje do wyklinania jak:
-dodawanie zdjęć do galerii
-dodawanie nowości
- edycja istniejących stron.
Zdjęcia przygotowujemy sobie w programie graficznym, może to być Picassa firmy Google, który dobrze edytuje zdjęcia wysłane z aparatu zmniejszając ich rozmiar do rozmiaru internetowego. Pamiętajmy, że duże zdjęcia znaczą długi czas ładowania, co zniechęca użytkowników do oglądania naszej strony i wysyła ich automatycznie na stronę konkurencji..
Nowości dodajemy zazwyczaj w osobnym dziale z aktualnościami, wpisujemy tekst i akceptujemy.
Nieraz zdarza nam się chcieć poprawić coś co już istnieje, wtedy nie piszemy do firmy, która zrobiła nam stronę a edytujemy sobie stronę samemu. Gci posiada wyspecjalizowane cmsy i udostępnia je swoim klientom. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta o edycje coraz to nowszej treści, gci dodaje pluginy do cmsów, które potrafią naprawdę coraz więcej. Rotacyjne galerie czy rekurencyjne podstrony w stronie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena