Zakochałaś się we własnym przyjacielu? Jest to naprawdę trudna sytuacja dla mężczyzny. Zresztą postaw się w jego sytuacji. Jakbyś się Ty czuła gdyby Twój przyjaciel, którego traktujesz jak brata nagle wyznał Ci miłość i dał do zrozumienia, że oczekuje czegoś więcej niż przyjaźń. Przyznasz, że to ciężka sytuacja prawda?

Data dodania: 2010-06-11

Wyświetleń: 11781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnio napisała do mnie jedna czytelniczka.

"Witaj Zbyszku

Powiem szczerze, żę mam ogromny problem. Zakochałam się w moim bliskim przyjacielu. Znamy się od zawsze. Chodziliśmy razem do podstawówki i liceum. Pocieszałam go, kiedy jego długoletni związek się rozpadł. Zawsze powtarzał, że jestem świetną dziewczyną i chłopak, z którym będę będzie szczęściarzem.

Pytanie brzmi: czy jest szansa na zmienienie naszych relacji? Czy tez trwać w obecnym stanie i uciekać przed tym uczuciem?

Pozdrawiam
Monika"

Jest to naprawdę trudna sytuacja dla mężczyzny. Zresztą postaw się w jego sytuacji. Jakbyś się Ty czuła gdyby Twój przyjaciel, którego traktujesz jak brata nagle wyznał Ci miłość i dał do zrozumienia, że oczekuje czegoś więcej niż przyjaźń. Przyznasz, że to ciężka sytuacja prawda?

Dlatego moja pierwsza rada to zastanowienie się przez chwilę. Czy nie jest może tak, że zakochałaś się w nim bo po prostu z nikim innym nie masz kontaktu i nawet nie próbowałaś tego kontaktu znaleźć. Według mnie większość „przyjacielskich miłości" jest wynikiem wewnętrznych problemów. Strachem przed innymi ludźmi, nieśmiałością niskim poczuciem własnej wartości.

Wystarczy wtedy, że pojawi się przyjaciel, któremu ufasz i który Cię rozumie, a od razu Twoje uczucia zmieniają się w miłość. Wiem głupio to słyszeć, ale w ogromnej większości przypadków jest właśnie tak.

Dobra, teraz zajmiemy się innym rozwiązaniem.

Jak z koleżanki stać się tą jedną jedyną?

Pierwszą i najważniejsza prawdą, dlaczego między wami jest tylko relacja przyjaciel-przyjaciółka jest to, że TY zachowujesz się w taki sposób. Po prostu Ty zachowujesz się w taki sposób, że on traktuje Cię jako kumpele. Uwodzenie mężczyzn nie polega na tym, że on myśli o Tobie jak o koleżance.

I tutaj nasuwa się pierwszy ważny wniosek. To wszystko co do tej pory robiłaś, jak się zachowywałaś i co myślałaś, powinno ulec zmianie. W końcu dotychczasowe postępowanie nie przyniosło żądanych rezultatów, więc dalej tak robić.

Jeśli cały czas jesteście przyjaciółmi, to oznacza, że nie możesz robić dalej tego samego, co robiłaś, bo... dalej będziecie przyjaciółmi. Proste prawda?

Druga sprawa to to, że czas zacząć robić coś, co sprawi, że on zacznie czuć do Ciebie zainteresowanie nie jako przyjaciółką, tylko jako kobietą.

Zacznij więc od tego, aby skończyć wizerunkiem przyjaciółki. Przestań do niego zagadywać: „Jak się czujesz?" „Smutny dzień dzisiaj, a u Ciebie?" „Ładnie wyglądasz w tym swetrze" i tym podobne teksty. Nie mów też jak bardzo go lubisz i cenisz waszą przyjaźń.

Zachowuj się jak kobieta, a nie przyjaciółka, więc bądź czasami niedostępna, ale też całkiem go nie odrzucaj. Nie bój się z niego trochę ponabijać (oczywiście w zabawny dla Was obojga sposób) i robić coś zabawnego. Jeśli gadacie przez telefon czy GG kończ rozmowę wcześniej, bo masz coś ważniejszego do zrobienia (nawet, kiedy on zacznie się przed Tobą otwierać czy wylewać swoje żale). Zmień się z miłej dziewczyny na zawołanie - w niezależną kobietę.

Przestań się zachowywać też jak desperatka , która szuka jego uwagi. Nie zwierzaj mu się z problemów nie opowiadaj jak Ci smutno, bo szef Cię zrugał. Pokaż mu siłę i charakter.

Mężczyzn nie pociągają kobiety płaczliwe, wiecznie smutne i zdesperowane, które gotowe są wypruć sobie żyły zrobić wszystko byle by tylko być akceptowane. Takie kobiety bardzo szybko stają się w ich oczach desperatkami i nadają się tylko do przyjaźni, a nie związku (chyba że będzie to chory związek).

To tyle, jeśli chodzi o ogólne zasady czego nie robić, aby nie być tylko przyjaciółką.

Teraz powiem Ci, co najlepiej robić krok po kroku, aby w jego oczach zmienić się ze zwykłej koleżanki w interesującą kobietę, która będzie zaprzątać mu myśli.

1. Przestań szukać z nim kontaktu.

Unikaj długich rozmów, pisania na Gadau-gadu i spotykania się na „ploty". Od tego masz swoje koleżanki. Pamiętaj jeśli będziesz zachowywała się wobec niego jak koleżanka (bo z koleżankami się gada o „pierdołach") to będziesz jego koleżanką.

Najlepiej staraj się rozmaić z nim na wesołe tematy. Dobrze, jeśli masz poczucie humoru i potrafisz sprawić, że przebywanie z Tobą wiąże się dla niego z radosnym humorem i zadowoleniem.

2. Nie zaszkodzi, jeśli on się dowie, że inni mężczyźni również się Tobą interesują, a Ty nie jesteś im obojętna. Niech zobaczy, że jesteś interesującą kobietą, o którą wielu się stara.

Możesz wzbudzić w nim odrobinę zazdrości i tym samym pokazać mu, że nie jesteś zawsze dla niego dostępna.

3. Koniec z byciem dziewczyną od pocieszania, przysług i ciągłego pomagania. Zacznij być niezależna i cenić swój czas wyżej niż jego. Nigdy nie dawaj poznać po sobie jak bardzo chcesz się z nim spotkać. Zamiast tego sprawiaj wrażenie zajętej osoby, której trudno znaleźć czas na coś jeszcze.

Dzięki temu obudzi się w nim instynkt zdobywcy, który sprawi, że on będzie rywalizował i zabiegał o twój czas. Pamiętaj mężczyźni lubią wyzwania i jeśli nie będzie musiał się starać to bardzo szybko przestanie mu zależeć.

4. Nigdy nie okazuj mu, że go kochasz zanim on tego nie zrobi.

Mężczyzna, który traktuje Cię jako przyjaciółkę zaraz się spłoszy, jeśli tylko dasz mu do wiadomości, że jesteś nim bardziej zainteresowana.

Nie dawaj mu poznać, że bardzo Ci zależy, bo on może spanikować i bezpowrotnie stracisz swoja szansę. Jednocześnie nie możesz też być zimna jak skała i traktować go jak powietrze. Najlepiej, jeśli będziesz mu wysyłała mieszane sygnały. W jednej chwili możesz odmówić spotkania a z drugiej zaproponujesz mu je, ale na twoich warunkach.

Pamiętaj, to co Ty do tej pory robiłaś, nie działało, wiec czas zmienić taktykę. Nie obiecuję, że to o czym Ci napisałem, na 100% zadziała i sprawi, że kolega zmieni się w twojego męża, ale na pewno zwiększy to Twoją szansę (w ogóle da Ci jakiekolwiek szanse).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co zrobić, aby zdobyć wymarzonego mężczyznę i stworzyć z nim szczęśliwy związek. Odwiedź mój blog a dowiesz się wszystkiego na temat tego: Jak Poderwać Chłopaka

Licencja: Creative Commons
4 Ocena