Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, wyciszenia się, uspokojenia. Doskonałym do tego sposobem są wakacje spędzone na łonie natury. W tym artykule kilka zdań o zaletach ucieczki od hałasu i zgiełku.

Data dodania: 2010-05-30

Wyświetleń: 2498

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Agroturystyka to nic innego jak wypoczynek na wsi, na łonie natury, w domu wczasowym bądź gospodarastwie. Pensjonaty czy gospodarstwa otoczone są lasami, jeziorami, górami co wpływa na lepsze samopoczucie odpoczywających w nich gości. Pozwala to na całkowite odizolowanie się od problemów i zgiełku miasta. Na terenie gospodarstw znajdują się altany, w których można np. zrobić grilla.

Agroturystyka proponuje głównie czynny wypoczynek. Wypoczywający na łonie natury ludzie mogą korzystać z licznych ścieżek rowerowych bądź pieszych, chodzić po górach, spędzać czas nad jeziorami bądź nad morzem. Jest to doskonala forma relaksu, która zapewnia odpoczynek od hałasu miejskiego i szybkiego tempa życia. Obiekty agroturystyczne zazwyczaj proponują też wyżywienie w swoich jadalniach i stołówkach.


Agroturystyka znana jest również jako wczasy pod gruszą. Często wypoczynek w takim gospodarstwie połączony jest z pracą. Goście mogą nauczyć się szydełkować, pomóc hodować bydlo czy popracować na roli. Często dostępne są takie atrakcje jak wędkarstwo czy jazda konna. Goście będą mogli się nauczyć tradycyjnego wypieku chleba bądź produkcji wędlin. Tego rodzaju wypoczynek jest unikalną i bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, którego nie można zaznać na terenie miasta. Atrakcją są także noclegi na świeżym powietrzu.


Na wsi poza piekną fauną i florą jest doskonałe powietrze, co pozytywnie wpływa na zdrowie ludzi korzystających z uroków agroturystyki. Agroturystyka jest także alternatywą dla bezrobocia i przeludnienia na wsi, daje możliwość zarobkowania ludziom zamieszkującym wsie jak i pozytywnie wpływa na gospodarkę calego kraju.

Licencja: Creative Commons