Każdy z nas marzy o filmowym uśmiechu. Nasze zęby pod wpływem różnych czynników z czasem zmieniają barwę. Codzienne spożywanie pokarmów , napojów zawierających naturalne barwniki powoduje ,że kolor naszych zębów ulega zmianom. Zależy to od podatności osobniczej.
W obecnych czasach dzięki osiągnięciom stomatologii możemy poprawić kolor naszych zębów. Za pomocą specjalnych preapratów osiąga się zadowalające efekty. Wybielać zęby możemy kilkoma metodami. Jeśli chodzi o żywe zęby - nie leczone kanałowo, możemy zaproponować dwie skuteczne metody. Jednym sposobem jest wybielanie przy pomocy specjalnych nakładek , które wykonujemy w gabinecie stomatologicznym. Pacjent otrzymuje żel , który aplikuje na noc do nakładki na noc. Oczywiście cały zabieg musi kontrolować lekarz stomatolog. O zabiegu decyzję także podejmuje lekarz po dokładnym zbadaniu pacjenta. Często po wybieleniu, zachodzi konieczność ymiany starych wypełnień zwłaszcza w odcinku przednich zębów.
Kolejną z metod wybielania coraz częściej stosowaną w gabinetach jest wybielanie za pomocą tzw. lampy wybielającej. Cały zabieg trwa około godziny. Po tym czasie pacjent może opuścić gabinet i podziwiać swój bielszy uśmiech.
Po wybieleniu zębów pacjent zostaje dokładnie poinformowany o zaleceniach dietetycznych , których należy rygorystycznie przestrzegać.
Utrzymanie efektów jest uzależnione osobniczo. Wiadomo o negatywnym wpływie napojów zwłaszcza ciemnej herbaty i kawy oraz paleniu tytoniu.
Możliwości jakie daje nam nowoczesna stomatologia pozwala uzyskać rewelacyjne efekty. Możemy znów cieszyć się snieżnobiałym uśmiechem , a przecież to on dodaje pewności siebie.
Bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami lub zaciskanie szczęki, jest powszechnie powiązany z napięciem emocjonalnym i stresem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mimowolne zaciskanie szczęki może wynikać z reakcji organizmu na codzienne wyzwania i niekontrolowane napięcie psychiczne.