Zastanawiałam się, co napisać o Gremlinie, szukałam odpowiednich słów, ale chyba jednak nie dam rady lepiej przestawić Ci Twojego Gremlina niż jego odkrywca - Rick Carson. Posłużę się więc cytatem z jego książki, mam nadzieję, że ten fragment będzie dla Ciebie odkrywczy i inspirujący.

Data dodania: 2010-05-13

Wyświetleń: 2447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cytat pochodzi z książki "Poskramianie swojego gremlina", do której przeczytania bardzo gorąco Cię zachęcam.

Twoje życie.
"To jest Twoje życie. To nie jest życie Twojej matki, życie Twojego ojca, męża czy żony, pracodawcy czy dziecka. To jest Twoje bardzo własne życie. Prezent dla Ciebie bezpośrednio od stworzyciela całego tego interesu. Jest to najwspanialszy dar, jaki w ogóle można dostać, a Ty już go masz.

A jeśli to nie wystarcza, by Cię przepełniła duma i satysfakcja, potraktuj to jako premię. Nie tylko dostałeś swoje własne życie, ale ponieważ przybyłeś na tę planetę, jako istota ludzka, otrzymujesz jeszcze świadomość, aby docenić dar swojego życia i odpowiadać mu w sposób, jaki Ci się tylko zamarzy, w każdej chwili, dzień po dniu. Twoja umiejętność odpowiadania swojemu życiu jest powszechnie znana jako odpowiedzialność. Jednakże nie zawsze z łatwością przychodzi odpowiadać swojemu życiu lekko i z wdziękiem, w dużej mierze z powodu podłego, złośliwego, nikczemnego tyrana przyczajnego w ceniu Twojego własnego umysłu: z powodu Twojego Gremlina.


Twój Gremlin.
Pewne pojęcie o swoim Gremlinie pewnie już masz, choć zapewne nigdy nie skupiałeś na nim swojej świadomości ani nie dawałeś mu imion. Gremlin jest narratorem w Twojej głowie. Ma na Ciebie wpływ od chwili przyjścia na świat i towarzyszy Ci przez całą egzystencję. Jest z Tobą, gdy się budzisz rano i kiedy wieczorem idziesz spać. Mówi Ci, kim jesteś i jak się miewasz, definiuje i interpretuje każde Twoje doświadczenie. Chce, byś uznawał jego interpretacje za rzeczywistość, a jego celem w każdej chwili, dzień w dzień, jest wyciszenie tętniącego życiem, naturalnego Ciebie. (...) Twój Gremlin chce, abyś czuł się źle, i realizuje to obrzydliwe dążenie poprzez przekonywanie Cię, abyś marnował czas (...), gmerając w przeszłości, martwiąc się przyszłością i analizując powiązania pomiędzy najrozmaitszymi ludźmi i rzeczami. Twój Gremlin chce, byś uwierzył, że na sercu leży mu jedynie Twoje dobro, a jego główny celem jest służenie Ci i ochrona Twojej osoby. W rzeczywistości jego motywy są znacznie mniej szlachetne. Skupiony jest bowiem na tym, by Cię unieszczęśliwiać. (...) Nie jest on po prostu Twoim krytykiem ani zwykłą częścią Twojej konstrukcji psychologicznej. Twój Gremlin to nie Twoje negatywne myśli - on jest ich źródłem. Nie jest Twoimi nienajlepszymi doświadczeniami z przeszłości - on się nimi posługuje. Nie jest Twoimi obawami - za ich pomocą drwi sobie z Ciebie, Twojąc dotyczące Twojego życia horrory, które czasem oglądasz. To Twój Gremlin, a jego osobowość, podobnie jak jego łajdacki zamiar, należy w całości do niego. Jedno jest pewne. Kiedy zaczniesz swojego Gremlina po prostu zauważać, staniesz się bardzo wyczulony na fakt, że nie jesteś Twoim Gremlinem, lecz raczej jego obserwatorem. Zobaczysz wyraźnie, że Twój Gremlin nie ma nad Tobą rzeczywistej władzy. Gdy sobie to uzmysłowisz, zaczniesz coraz bardziej doceniać swoje życie i cieszyć się nim. (...).

Gremlinowe mity.
(...) Aby Cię uwrażliwić na niektóre z gremlinowych mitów, wypisałem poniżej kilka najpowszechniejszych hipnotycznych mitów głoszonych przez gremliny, które spotkałem:
- Naturalne Ty jest niegodne miłości i/lub nie do zaakceptowania;
- Okazywać smutek to być słabym, dziecinnym, niegodnym zaufania lub zupełnie bezbronnym;
- Cierpienie jest czymś szlachetnym;
- Szybko to dobrze, a wolno to źle;
- Dobre dziewczyny nie czerpią przyjemności z seksu;
- Dobre dziewczyny z pewnością nie okazują, że seks sprawia im przyjemność;
- Okazywać złość to nie mieć kontroli, być dziecinnym, nieprofesjonalnym i/lub grzesznym;
- Wyrażać dziką radość to być śmiesznym i nieprofesjonalnym;
- Nieprzyjmowanie do wiadomości emocji i/lub ich niewyrażanie spowoduje ich odejście;
- Mężczyźni są lepszymi przywódcami niż kobiety (...);
- Martwienie się ma wartość;
- Obawa ma wartość;
- Poczucie winy ma wartość (...);
- Kiedyś wszystko sobie pięknie poukładasz;
- Spinanie się w przewidywaniu bólu zmniejsza jego doznanie".


Mam nadzieję, że rozpoznałeś w tych słowach lub podobnych do nich swojego Gremlina, który skutecznie przeszkadza Ci, żyć tak jak chcesz i cieszyć się każdym dniem w pełni. Co chcesz zrobić ze swoim Gremlinem? Jak bardzo pozwolisz mu decydować o swoim życiu? Pamiętaj: to Ty jesteś Panem swojego życia, zauważaj Gremlina, ale decyduj sam o tym, jaką rzeczywistość chcesz tworzyć wokół Ciebie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena