Większość osób, które znam ma tendencję do tego, żeby osiągnięciu jakiegoś celu, przechodzić bez większego zastanowienia od razu do realizacji następnego, albo żeby dręczyć się tym, czego nie udało im się zrealizować. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważną umiejętnością w życiu jest świętowanie sukcesów!

Data dodania: 2010-12-03

Wyświetleń: 2029

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Często też wydaje nam się, że musimy osiągnąć nie wiadomo jak duży sukces, żeby mieć niejako prawo do świętowania. Zapominamy, że celebrowanie mniejszych osiągnięć dodaje nam pewności siebie, wiary we własne możliwości oraz dodaje energii do dalszego działania i osiągania naprawdę wielkich celów. Celebruj małe rzeczy, a wielkie wkrótce staną się Twoim udziałem.

 

Skoncentruj się na swoich osiągnięciach!

Jeżeli celebrujesz i potrafisz się cieszyć zwracając uwagę na swoje osiągnięcia, to nawet jeśli rezultat, który osiągniesz nie będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz, to przynajmniej będziesz mieć pewność, że korzystasz z życia i dobrze się w nim bawisz. Zabawa i świętowanie wbrew pozorom bardzo korzystnie wpłyną na Twoją kreatywność i produktywność. Nie celebrując swoich osiągnięć, możesz harować od rana do nocy i ciągle rozczarowywać się osiąganymi rezultatami. Zdecyduj więc co wybierasz? Satysfakcję, radość i zabawę czy presję, frustrację i rozczarowanie?

Może Ci przejść teraz przez myśl, że nie masz czego celebrować. Zapewniam Cię, że jesteś w błędzie! Każdy nawet w najgorszych okolicznościach, ma coś, co mógłby celebrować. Ma wiele powodów do wdzięczności. Ty też masz! Jeśli niczego nie dostrzegasz, znaczy to jedynie, że niezbyt dobrze szukasz. Nic nie jest zbyt małe, żeby się tym nie cieszyć!

Korzystaj z celebrowania!

Ludzie zbyt przywykli do sukcesu przestają być w końcu interesujący. Jak pewnie wiesz, nie jest zbyt przyjemnym przebywanie w towarzystwie osób, które nie doceniają tego co mają, albo nie cieszą się z tego, co robią. Ludzie lgną do tych, którzy emanują radością, są pełni zapału i ciekawości. Dla swojego własnego dobra, naucz się więc cieszyć rezultatami swoich działań oraz koniecznie też drogą do swoich sukcesów, a szybko zorientujesz się, że wokół Ciebie pojawia się coraz więcej osób, z którymi możesz realizować biznes lub tworzyć związki!

Celebrując wykorzystujesz przyjemność i zabawę do przyciągania do swojego życia ludzi i sytuacji, które wspierają realizację Twoich celów. Cały sekret polega na tym, żeby zamiast narzekać, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, znaleźć swój własny sposób na celebrowanie nawet najmniejszych osiągnięć, które przybliżają Cię do realizacji Twoich zamierzeń.

Celebrując uczysz też tego inne osoby, które przebywają w Twoim towarzystwie. W ten sposób uczysz siebie i innych szacunku do tego, co tworzysz. Taka postawa jest częścią procesu realizacji Twoich marzeń.

Wyćwicz nawyk celebrowania!

Na początek weź czystą kartkę papieru i napisz od ręki 10 rzeczy, które możesz celebrować już teraz! Ja nazywam taką listę listą wdzięczności. Wydaje się to trudne do zrobienia? Nie myśl o tym, po prostu zacznij, a zdziwisz się, jak Twoja lista będzie się wydłużać. Zacznij na przykład od tego, że szczęśliwym zbiegiem okoliczności możesz przeczytać ten tekst! Zdecyduj, czy chcesz taką listę tworzyć raz w tygodniu, czy może codziennie. Gwarantuję Ci, że gdy tylko zaczniesz koncentrować się w swoim życiu na powodach do zadowolenia, będziesz doświadczać ich znacznie więcej niż teraz. Działa tu prawo przyciągania, które mówi, że przyciągamy do swojego życia to, na czym się koncentrujemy!

Pamiętaj, że wszystko co robisz regularnie staje się w końcu Twoim nawykiem. Dbaj o to, żeby Twoje nawyki wspierały Cię w Twoim życiu, żeby pomagały Ci w osiąganiu Twoich celów. Celebrowanie, gdy ma miejsce dostatecznie często w Twoim życiu, wkrótce również może stać się Twoim nawykiem i doprowadzić w rezultacie do tego, że dużo łatwiej i przyjemniej zaczniesz osiągać swoje cele, a przy okazji nauczysz się doceniać i czerpać radość z Twojego życia, czego Ci bardzo serdecznie życzę!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena